“ترامپ “بازار طلا را کساد می کند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا به معنای آن است که سرمایه گذاران باید برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا آماده شوند و این مساله تبعات منفی برای بازار طلا به همراه خواهد داشت.
این موسسه مالی افزود: پیروزی ترامپ موجب افزایش نوسان در بازار فلزات گرانبها و بازار ارز خواهد شد. اگر ترامپ پیروز انتخابات باشد، حداقل یک بار نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال افزایش خواهد یافت.
ترامپ پیش از این به شدت از سیاست های فدرال رزرو در پایین نگه داشتن نرخ بهره انتقاد کرده و فشارهای دولت اوباما بر فدرال رزرو را عامل اصلی پایین نگه داشتن نرخ بهره دانسته است.
قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون بیش از ۲۶ درصد رشد داشته که پایین بودن نرخ بهره و نگرانی های سیاسی بین المللی به خصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت این فلز زرد داشته است.
موسسه سیتی گروپ افزود: اختلاف بین ترامپ و کلینتون در نظرسنجی به شدت کاهش یافته و این مساله احتمال پیروزی ترامپ را افزایش داده است. پیروزی ترامپ موجب تشدید نوسانات در بازارهای بین المللی خواهد شد.
به نوشته سایت طلا ، موسسه سیتی گروپ اعلام کرده است که میانگین قیمت طلا تا ۳ ماه آینده به ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید و این رقم برای ۶ تا ۱۲ ماه آینده به کمتر از ۱۲۷۰ دلار می رسد.
به اعتقاد تحلیلگران سیتی گروپ، قیمت طلا در سه ماه پایانی ۲۰۱۶ به کمتر از ۱۳۲۰ دلار خواهد رسید و در بهترین حالت می تواند تا ۱۴۲۵ دلار افزایش یابد.
ترامپ در اظهارات انتخاباتی خود ثابت کرده است که اصلا فرد قابل پیش بینی نیست و سیاست های افراطی وی می تواند اقتصاد آمریکا و جهان را با نوسانات شدیدی روبرو کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *