گرانی دلار دوام نمی‌آورد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، هرچند این روزها بازار ارز شرایط آرامی را پشت سر می گذارد و نوسان شدیدی را تجربه نمی کند اما نرخ هر دلار آمریکا به بیش از ۳۵ هزار ریال رسیده است.
«علی دیواندری» درباره تاثیر ورود بورس بازان به بخش ارز و نوسان در بازار آزاد بویژه دلار در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: بانک مرکزی برای ارز برنامه مشخصی دارد که همان یکسان سازی نرخ ارز تا پایان سال است.
این کارشناس مسائل پولی و بانکی دسترسی مناسب به کانال های نقل و انتقال ارز را از برنامه های بانک مرکزی دانست و یادآوری کرد: بر همین مبنا هفته گذشته شاهد صدور مجوز ورود بانک ها به عرصه خرید و فروش ارز در بازار بودیم.
وی گفت: با توجه به حرکت آرامی که بانک مرکزی در زمینه ساماندهی بازار ارز آغاز کرده هرگونه فعالیت های حاشیه ای و نوسان، مقطعی است و بورس بازان نخواهند توانست سود زیادی از آن ببرند.
به گزارش ایرنا، بانک مرکزی دهم مرداد دستورالعمل و ضوابط اجرایی خرید و فروش ارز به نرخ آزاد را به بانک های عامل ابلاغ کرد که بر اساس آن ورود بانک ها به حوزه بازار آزاد ارز آزاد شد.
«امیر بیت لفته» دبیرکل کانون صرافان چندی پیش در گفت وگو با ایرنا، افزایش تقاضای دلار از سوی بورس بازان و سرمایه گذاران ارزی را از دلایل رشد قیمت در این بازار اعلام کرد.
به گفته وی، این امر در کنار رویدادهایی چون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) و کودتای نافرجام ترکیه سبب شد برخی افراد برای جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه خود را به دلار تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *