گذر از هفته‌ای پر نوسان در بازار سکه و ارز

این نوع سکه در ابتدای هفته گذشته یک میلیون و ۲۰ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد؛ نرخی که یکی از بالاترین قیمت‌ها برای سکه تمام در سال جاری بود.

اما در روزهای بعد قیمت سکه روند نزولی پیدا کرد و ۲۰ تیرماه نرخ آن به یک میلیون و ۱۱ هزار تومان و در روز ۲۲ تیر به یک میلیون و ۷۰۰۰ تومان به کاهش خود ادامه داد و در آخرین روز هفته گذشته نرخ سکه تمام روی یک میلیون و ۹۰۰۰۰ تومان ایستاد.

همچنین در هفته گذشته نیم سکه ۹۰۰۰ تومان و ربع سکه ۶۰۰۰ تومان در بازار نوسان پیدا کرد. نیم سکه در حداقل قیمت خود در هفته گذشته ۵۵۱ هزار تومان و در حداکثر نرخ ۵۶۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه نیز در یک هفته اخیر در بالاترین نرخ خود ۲۹۵ هزار تومان و در پایین ترین قیمت ۲۸۹ هزار تومان معامله شد.

اما دلار آمریکا در هفته گذشته با نوسان ۲۷ تومانی مواجه شد؛ به گونه‌ای که در ابتدای هفته ۳۴۸۱ تومان داد و ستد شد و در روزهای بعد با روند افزایشی به ۳۵۰۸ رسید و با همین نرخ هفته را پشت سر گذاشت.

قیمت لیر نیز بعد از تحولات سیاسی و کودتای ارتش در این کشور که شب گذشته رخ رداد و با شکست روبرو شد، تحت تاثیر قرار گرفت و امروز با افت ۱۴ تومانی قیمت در بازار تهران همراه شد و ۱۲۱۷ تومان فروخته می‌شود.

همچنین پوند انگلستان در ادامه روند پر نوسان خود بعد از برگزاری همه‌پرسی به منظور خروج از اتحادیه اروپا، در هفته گذشته ۹۰ تومان نوسان داشت و در ابتدای هفته ۴۶۴۵ تومان قیمت خورد و با در روز پایانی هفته به ۴۶۹۵ تومان رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *