کاهش قیمت دلار به نفع طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز ،بر اساس این گزارش آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا موجب کاهش ارزش دلار و شاخص سهام شده و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا بوده است.
انتشار گزارش مربوط به کاهش بهره وری در اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا و کاهش ارزش دلار داشته است.
قیمت هر اونس طلا نیز امروز چهارشنبه با ۰٫۴ درصد افزایش به بیش از ۱۳۴۸ دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه نیز با افزایش ۰٫۴ درصدی روبرو شده بود.
 به نوشته سایت طلا،شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز در برابر شش ارز معتبر بین المللی با ۰٫۴ درصد کاهش روبرو شد و به کمتر از ۹۵٫۸۳ واحد رسیده است.
کاهش بهره وری در اقتصاد آمریکا شاید موجب شود تا فدرال رزرو تصمیم احتمالی خود برای افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد.
برخی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا بر این باورند که اقتصاد این کشور هنوز با چالشهای زیادی روبرو است و افزایش زودتر از موعد نرخ بهره می تواند تهدید بزرگی برای رشد اقتصادی باشد.
بهره وری نیروی کار در آمریکا برای سومین بار متوالی طی ماه های اخیر با کاهش روبرو شده است. این مساله می تواند در نهایت به ضرر سود شرکتهای آمریکایی شده و در نهایت موجب شود تا رشد دستمزدها با کاهش روبرو شود.
آمارهای اقتصادی در انگلیس نیز نشان می دهد که تولید صنعتی این کشور در سه ماه دوم امسال به سریع ترین نرخ از سال ۱۹۹۹ میلادی رسیده است.
بانک مرکزی انگلیس در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره بانکی را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی افزایش دهد.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۱۲ درصد کاهش به کمتر از ۹۷۲ تن رسیده است.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. آمارهای جدید اقتصادی در چین نیز نشان می دهد که وضعیت تجارت خارجی این کشور چندان مطلوب به نظر نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *