کاهش طلا پس از نخستین مناظره آمریکا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،تازه ترین تحلیل ها نشان می دهد که بازارهای بین المللی به خصوص طلا طی هفته های آینده به شدت تحت تاثیر مناظره های انتخاباتی آمریکا، نااطمینانی جهانی و مشکلات بانکی منطقه یورو قرار خواهد داشت.
  نامزدهای انتخابات آمریکا تا پیش از برگزاری انتخابات ۲ مناظره دیگر برگزار خواهند کرد. سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که سیاست های سختگیرانه و جنجالی ترامپ موجب نوسانات شدیدی در بازارهای بین المللی خواهد شد.
بر اساس این گزارش در حالی که به نظر می رسد مباحث مربوط به مناظره های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایط کنونی تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص طلا خواهد داشت، ولی از سوی دیگر مشکلات بانکی منطقه یورو نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین تحولات بازارهای بین المللی باشد.
بحران بانکی اروپا می تواند در نهایت موجب افزایش تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا و رشد چشمگیر قیمت این فلزات شود.
بازارهای آسیایی نیز نگران تصمیم احتمالی اعضای اوپک برای فریز تولید نفت هستند. این مساله می تواند در نهایت موجب افزایش قیمت جهانی نفت و کاهش رشد اقتصادی آسیا شود.
هرگونه کاهش تولید نفت از سوی اوپک می تواند به ضرر رشد اقتصادی چین، کره جنوبی ژاپن و اندونزی شود.
فدرال رزرو آمریکا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو در نشست نوامبر تصمیمی برای افزایش نرخ بهره داشته باشد چرا که انتخابات ریاست جمهوری ۸ نوامبر برگزار می شود.
به نوشته سایت طلا، هرگونه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال احتمالا به نشست دسامبر موکول خواهد شد. بانک مرکزی ژاپن نیز اذعان کرده است که در شرایط کنونی قادر به متوقف کردن روند صعودی ارزش ین در برابر دلار آمریکا نیست.
تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست نوامبر به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است. وضعیت تقاضای فیزیکی کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز عامل مهمی برای قیمت طلا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *