کاهش ارزش دلار ،قیمت طلا را افزایش داد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز ،بر اساس این گزارش اظهارات یلن در نشست جکسون هول می تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره و سیاست های پولی فدرال رزرو را مشخص کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۳۲۷ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته تا ۱۳۲۳ دلار در هر اونس کاهش یافته بود که پایین ترین رقم در ۴ هفته اخیر بوده است.
به نوشته سایت طلا،سخنرانی یلن در نشست جکسون هول فردا جمعه انجام خواهد شد. در روزهای اخیر برخی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا از افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده حمایت کرده اند و اکنون اظهارات یلن می تواند وضعیت نرخ بهره را تا حد زیادی مشخص کند.
قیمت جهانی طلا به شدت در برابر نوسانات نرخ بهره آمریکا و ارزش دلار ، حساسیت نشان می دهد. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی امروز با ۰٫۱ درصد کاهش روبرو شد و به کمتر از ۹۴٫۶۹ واحد رسیده است.
گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار آمریکا در روزهای اخیر داشته است.
افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند در نهایت به نفع ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شود.
تازه ترین آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد که واردات نقره چین در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۶ درصد کاهش داشته است. واردات پلاتین چین نیز در این مدت بیش از ۴۷ درصد کاهش یافته است.
شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز در آغاز مبادلات امروز با کاهش نسبی روبرو شده است.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قرار خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *