کاخ سفید: خروج آمریکا از سوریه به جسور شدن ایران منجر نمی‌شود

به گزارش بورس نیوز، «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز چهارشنبه درباره تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه توضیح داد.

«سندرز» در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اینکه آیا مشاوران ترامپ او را به ماندن در سوریه مجاب کرده‌اند گفت: «رئیس‌جمهور همواره بر این باور بوده که تمرکز ما باید بر شکست داعش در سوریه باشد. از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور و تحت رهبری او، ما پیشرفت‌های محسوسی کرده‌ایم و خلافت داعش در آنجا کاملاً نابود شده است.»

سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد: «ما همچنان به پیشرفت‌های خود ادامه می‌دهیم. با متحدان و شریکانمان در منطقه کار می‌کنیم اما می‌خواهیم تمرکزمان را روی تقویت نیروهای محلی قرار دهیم و اطمینان حاصل کنیم که بازگشت داعش در کار نیست.»

سندرز به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا تصمیم ترامپ برای خروج از آمریکا باعث «جسورتر شدن ایران» در منطقه نمی‌شود گفت: «خیر، زیرا هدف ما بر انتقال [مأموریت تأمین امنیت]  و آموزش نیروهای محلی و همچنین حفظ متحدان و شریکانمان استوار خواهد بود. آنها چیزهای بیشتری برای از دست دادن دارند و بایستی منابع بیشتری صرف کنند.»

به گزارش فارس، سخنگوی کاخ سفید گفت: «این چیزی است که رئیس‌جمهور می‌خواهد شاهد وقوع آن باشد. او می‌خواهد ببیند که آنها تلاش‌های بیشتری به خرج می‌دهند و ما در حال حاضر با آنها در این زمینه همکاری می‌کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *