چشم انداز بازار فلزات گرانبها نامطمئن است

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تلگراف،وی افزود: من افزایش تدریجی قیمت فلزات گرانبها در سال ۲۰۱۶ میلادی را پیش بینی کرده بودم ولی به نظر می رسد تشدید نااطمینانی های جهانی تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر قیمت طلا و نقره داشته است. قیمت طلا و نقره می تواند به روند صعودی طی ماه های آینده نیز ادامه دهد.
قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۸ درصد رشد داشته و قیمت هر اونس نقره نیز با رشد ۴۸ درصدی روبرو شده است. نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای سرمایه گذاری و فیزیکی طلا و سایر فلزات گرانبها داشته است.
فرنسیلو گفت: افزایش قیمت جهانی فلزات گرانبها تاثیر زیادی بر افزایش ارزش سهام و سود شرکتهای معدنی داشته است و می توان انتظار داشت که این روند مثبت عملکرد مالی شرکتهای معدنی در شش ماه دوم نیز ادامه خواهد یافت ولی چشم انداز بازار فلزات گرانبها در ماه های آینده همچنان نامطمئن است. همه چیز بستگی به قیمت در بازار دارد و ما تنها می توانیم تولید را کنترل کنیم.
به  نوشته سایت طلا،این شرکت در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد نقره و ۲۳ درصد طلای بیشتری تولید کرده است.
افزایش قیمت جهانی طلا و نقره طی ماه های اخیر تاثیر زیادی بر رشد سود شرکتهای بزرگ معدنی جهان داشته است. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر سیاست های پولی و انبساطی بانکهای مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا اروپا و ژاپن قرار دارد.
نوسانات ارزش دلار در بازارهای بین المللی نیز عامل مهمی است که می تواند تعیین کننده قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها باشد. انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز از جمله عوامل مهمی است که بر قیمت طلا تاثیر گذار خواهد بود.
سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر اقتصاد جهانی هستند. بانک مرکزی انگلیس پنجشنبه نشست مهمی را برگزار خواهد کرد و به نظر می رسد برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *