پیش بینی بانک کانادایی از قیمت طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی ماینینگ، این بهترین عملکرد قیمت طلا در شش ماه نخست از سال ۱۹۸۰ میلادی به شمار می رود. در ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی بسیاری تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا امسال به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.
بر اساس این گزارش بانک سرمایه گذاری آر بی سی کانادا پیش بینی خود نسبت به قیمت جهانی طلا را افزایش داده است. این بانک هم اکنون پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی به ۱۵۰۰ دلار برسد. این رقم پیش از این ۱۳۰۰ دلار پیش بینی شده بود.
بانک آر بی سی تاکید کرد: عوامل مختلفی در افزایش احتمالی قیمت طلا در ماه های آینده موثر خواهد بود که از آن جمله می توان به افزایش ریسک های سیاسی در بریتانیا و منطقه یورو اشاره کرد، افزایش ریسک سیستمی در اقتصاد جهانی ، کاهش نرخ بهره واقعی اوراق قرضه و ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانکهای مر کزی بزرگ جهان ، اشاره کرد.
به نوشته سایت طلا،تبعات احتمالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز می تواند موجب ادامه روند صعودی تقاضای و قیمت جهانی طلا شود. توصیه کارشناسان اقتصادی آر بی سی به سرمایه گذاران بین المللی این است که بخش بیشتری از دارایی و سرمایه خود را به صورت طلا نگهداری کنند.
موسسه سرمایه گذاری یو بی اس سوییس نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید. بانک فرانسوی ناتیکسیس نیز اعلام کرده است که قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده به روند صعودی خود ادامه می دهد و شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری دور از دسترس نخواهد بود.
موسسه مالی کردیت سوییس و بانک آمریکایی مریل لینچ نیز اعلام کردند که قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید. بانک هلندی ای بی ان آمرو نیز پیش بینی کرده است که قیمت طلا طی ماه های آینده به بیش از ۱۴۲۵ دلار خواهد رسید و پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند موجب منفجر شدن قیمت طلا در بازارهای جهانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *