پیش بینی بانک فرانسوی از قیمت طلا در بازار

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، بر اساس این گزارش تحلیلگران بانک بی ان پی تاکید کردند: عملکرد مثبت طلا در شش ماه نخست ۲۰۱۶ میلادی آنها را مجبور کرده است تا پیش بینی نسبت به قیمت طلا تا پایان ۲۰۱۶ و همین طور ۲۰۱۷ را افزایش دهند ولی روند قیمت طلا تا پایان سال آینده نزولی خواهد شد.
تحلیلگران این بانک اکنون پیش بینی کرده اند که میانگین قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۲۴۵ دلار خواهد رسید که این رقم نسبت به گزارش قبلی ۲۸۵ دلار افزایش داشته است.
بانک بی ان پی پیش بینی نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ را نیز با ۳۳۵ دلار افزایش نسبت به گزارش قبلی به بیش از ۱۱۹۵ دلار رسانده است.
افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان، تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.
گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و رشد تقاضای فیزیکی و ذخایر طلای بانکهای مرکزی جهان نیز تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت طلا داشته است.
ادامه نرخ بهره منفی از سوی بانکهای مرکزی بزرگ جهان نیز عامل مهم و موثری بر رشد تقاضای سرمایه گذاری برای طلا بوده است.
این بانک پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا تا سپتامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله موجب کاهش تقاضا برای طلا خواهد شد.
به نوشته سایت طلا، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال به بیش از ۴۹ درصد افزایش یافته است.
طی روزهای آینده نیز قرار است نشست بانک ژاپن برگزار شود و انتشار تصمیمات جدید می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته باشد. بانک مرکزی آمریکا نیز روز گذشته نرخ بهره را بدون تغییر ثابت نگه داشت. فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر گذشته نرخ بهره را برای نخستین بار در ده سال اخیر افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *