پوند انگلیس گران می شود

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از بلومبرگ، جان گلدی، معامله‌گر ارز خارجی در شرکت معاملات ارزی آرجن‌تکس در لندن پیش‌بینی خود را از رشد پوند در پایان سال بدون تغییر نگاه داشت. این در حالی است که بانک مرکزی انگلستان این هفته اعلام کرد که اقدامات محرک اضافی را در دستور کار خود قرار خواهد داد و گزارش فراتر از انتظار بخش اشتغال آمریکا گمانه‌زنی‌ها را در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در ماه دسامبر افزایش داد.
گلدی اعلام کرد هر پوند در پایان سال ۱٫۳۸ دلار ارزش خواهد داشت که تقریبا ۹ درصد بیشتر از برآورد ۱٫۲۷ دلاری تحلیلگران بلومبرگ بوده است. در حالی که پس از تصمیم بانک مرکزی انگلستان برای کاهش نرخ بهره، پوند تضعیف شده است، گلدی بر اساس برآورد فراتر از انتظار عملکرد اقتصادی بریتانیا در پایان سال و عدم افزایش بیش از یک بار نرخ بهره در آمریکا این پیش‌بینی را انجام داده است.

گلدی اعلام کرد: نظر من این است که در سال جاری فدرال‌رزرو نرخ بهره را افزایش نخواهد داد، یا در صورت افزایش نرخ بهره، این اقدام تنها یک بار رخ خواهد داد. با فرض اینکه ما در سه‌ماهه سوم وارد قلمرو منفی نشویم، آنگاه این امکان وجود دارد که پوند روند صعودی به خود گرفته و در پایان سال با ارزش‌تر شود.

بسته‌های محرک بانک مرکزی انگلستان
به نوشته اقتصادنیوز، پیش‌بینی گلدی ممکن است حاکی از عدم اطمینان حاصل از تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا باشد. در چهارم آگوست، بانک مرکزی انگلستان برای نخستین بار در هفت سال اخیر نرخ بهره را به ۰٫۲۵ درصد کاهش داد و هدف خرید دارایی خود را برای نخستین بار در چهار سال اخیر با افزایش ۶۰ میلیارد پوندی به ۴۳۵ میلیارد پوند رساند تا از اقتصاد این کشور حمایت کند.
در هفته گذشته هر پوند با افتی ۱٫۲ درصدی معادل ۱٫۳۰۶۹ دلار ارزش داشت. این ارزش پوند همچنان بالاتر از سطح ۱٫۲۷۹۸ دلاری پوند در ششم جولای (پایین‌ترین سطح ۳۱ سال اخیر) بوده است. در هفته منتهی به ۶ آگوست پوند در برابر یورو افتی ۰٫۴ درصدی را تجربه کرد.
گلدی افزود: در حالی که استرلینگ در این هفته تضعیف شده است اما سطوح جدیدی را نشکسته است. ما مطمئنیم که پوند دیگر به سطوح پایین بعد از برگزیت برنخواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *