هزینه ساخت مسکن در تهران چقدر است ؟ و چگونه محاسبه می شود ؟

ترابر نیوز:
هزینه ساخت مسکن در تهران

هزینه ساخت مسکن در تهران

ساخت و ساز یکی از شغل هایی است که اگر تخصص لازم را نداشته باشید ، ممکن است سرمایه ای را که دارید ، به باد دهید . یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید ، بحث هزینه ساخت مسکن است . شما برای ساخت و ساز باید هزینه هایتان را محاسبه کنید که این در کنار قیمت ملک موردنظرتان هزینه کل را برایتان روشن خواهد کرد . آگاهی از هزینه و همچنین سود آینده چشم انداز کارتان را روشن خواهد کرد .

روش محاسبه هزینه ساخت مسکن در تهران

  • برای به دست آوردن هزینه تقریبی ساخت یک واحد باید متراژ را محاسبه کرد .

اگر شما یک زمین ۲۰۰ متری جنوبی داشته باشید ، در حدود ۷۰۰ متر کل متراژ دارید و به طور تقریبی ۴۸۰ متر مربع بنای مفید خواهید داشت . حال اگر زمین تان شمالی باشد ، باتوجه به مبحث راهنمای خرید ملک کلنگی که ذکر شد ، متراژ نورگیر از متراژ کاسته می شود . بنابراین یک زمین ۲۰۰ متری شمالی ، ۶۵۰ متر مربع کل متراژ داریم که در حدود ۴۳۲ متر مربع بنای مفید خواهید داشت .

  • بعد از به دست آوردن متراژ ، حال باید هزینه ساخت را براساس آن محاسبه کنیم .

اگر هزینه ساخت هر متر مربع را در متراژ کل بنا و هزینه جواز ضرب کنیم ، هزینه ساخت به دست می آید . هزینه ساخت هر متر مربع اگر ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان باشد و آن را در هزینه جواز و ۷۰۰ مترمربع کل متراژ ضرب کنیم ، هزینه ساخت حدود ۳۵۰ میلیون تا ۳۷۵ میلیون خواهد بود .

اگر قیمت ملک به طور میانگین ۹۰۰ میلیون تومان باشد ، و هزینه ساخت و جواز ۳۵۰ تا ۳۷۵ باشد ، کل هزینه تان در حدود ۱۲۵۰ میلیون (یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان) خواهد شد .

اگر هزینه به دست آمده یعنی ۱۲۵۰ میلیون تومان را در کل متراژ مفید یعنی ۴۸۰ متر مربع تقسیم کنیم ، ۲۶۰۴ میلیون تومان به دست خواهد آمد ، یعنی هر مترمربع مفید آپارتمان در پاسداران حدود دو میلیون و ششصد هزار تومان هزینه خواهد داشت .

توجه : قیمت های ذکر شده فرضی است و قیمت واقعی آن بر مبنای هزینه روز ساخت هر متر مربع به دست خواهد آمد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *