هر اونس طلا ۱۳۴۲ دلار شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به گزارش رویترز،‌ هر اونس طلا با افتی ۰٫۳ درصدی یکهزار و ۳۴۲ دلار و ۳۰ سنت معامله شد. در روز چهارشنبه این فلز زرد رنگ رشدی ۱٫۳ درصدی را تجربه کرده بود.
 مارک تو، رئیس مرکز تحقیقات گروه مالی وینگ‌فونگ اعلام کرد: «برداشت سود سرمایه‌گذاران باعث شد تا انتظارات مردم تغییر کند چرا که حرکات مختلف بانک‌ مرکزی با یکدیگر مطابقت ندارد.»
با توجه به آمار اقتصادی مثبت، سرمایه‌گذاران انتظار دارند که فدرال‌رزرو نرخ بهره را در ماه دسامبر افزایش دهد، اما دیگر کشورها به دنبال افزایش محرک‌های پولی هستند. بانک‌ خزانه‌داری نیوزیلند روز پنجشنبه نرخ بهره را کاهش داد.
مارک تو افزود: «من فکر می‌کنم چنین واگرایی میان فدرال‌رزرو و بانک‌های مرکزی دیگر باعث شده تا برای ایجاد خوشبینی در قیمت طلا  اندکی بیشتر صبر کنیم.»
شاخص دلار که ارزش این واحد پولی را در برابر سبد ارزهای دیگر محاسبه می‌کند با رشدی ۰٫۱ درصدی مواجه شد. این در حالی است که روز گذشته این شاخص به پایین‌ترین سطح یک هفته اخیر خود رسیده بود.
به نقل از اقتصاد،وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز اعلام کرد بر اساس تحلیل پیش‌بینی فیبوناتچی قیمت هر اونس طلا ممکن است به سطح ۱۳۳۴ تا ۱۳۳۹ دلاری سقوط کند.
ادوارد میر تحلیلگر اف‌سی استون اعلام کرد: «ارزیابی مسیر کوتاه‌مدت طلا بسیار دشوار است. با وجود این آمار کلان اقتصادی قدرتمند آمریکا یا اوج‌گیری مجدد بازار سهام می‌تواند این محاسبات را تغییر دهد. در حال حاضر شبح افزایش نرخ بهره بر بازار طلا سایه انداخته است.»
طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است به طوری که با بالارفتن نرخ بهره هزینه‌های فرصت نگهداری این فلز گرانبها افزایش یافته و دلار تقویت می‌شود.
بازارهای سهام آسیا در روز پنجشنبه عملکرد خوبی از خود نشان ندادند و به دنبال افت شب گذشته وال‌استریت سقوط کردند؛ این در حالی است که پس از این که پکن به یوآن اجازه قدرت‌نمایی داد، دیگر ارزهای منطقه‌ای نیز با رشد مواجه شدند.
در بازار فلزات گرانبهای دیگر،‌ پلاتین افتی ۰٫۲ درصدی را تجربه کرد و یکهزار و ۱۷۰ دلار و ۲۵ سنت به ازای هر اونس معامله شد. قیمت هر اونس پالادیوم با ۰٫۷ درصد کاهش به ۷۱۸ دلار و ۴۵ سنت رسید و هر اونس نقره بدون تغییر ۲۰ دلار و۶ سنت قیمت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *