نوسان محدود طلا / سرما در بازار طلا و سکه

به گزارش سایت طلا، قیمت انس در بازارهای جهانی این روزها در دامنه ای محدود در نوسان است و این ثبات نسبی بها در قیمت جهانی طلا، آرامش را در قیمت طلا و سکه داخل رقم زده است.

نوسان اندک بهای جهانی طلا امروز سه شنبه در حالی رخ داد که این بازار منتظر نشست آتی بانک مرکزی آمریکا در ۲۰ و ۲۱ سپتامبر و یا دو روز آخر شهریور است.

 قیمت سکه امروز به تبع قیمت جهانی طلا و ثبات نرخ ارز با تقویت جزئی ۵۰۰ تومانی یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان به فروش رفت. نیم سکه ۲ هزار تومان کاهش یافت و به ۵۶۸ تومان رسید. ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب با یک هزار تومان افت و یک هزار تومان رشد، ۲۹۸ و ۱۸۷ هزار تومان فروخته شدند.

در همین بازار هرگرم طلای ۱۸ عیار تنها ۲۰۰ تومان رشد یافت و به ۱۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز امروز با ۸۰۰ تومان افزایش ۴۹۴ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

اما در بازار ارز که همچنان با ثبات قیمتها همراه است، هر دلار آمریکا با افت جزئی ۲ تومانی ۳۵۴۷ تومان عرضه شد. یورو و درهم نیز در این بازار بدون نوسان ۴۰۰۰ تومان و ۹۷۱ تومان به ترتیب قیمت خورد.

ثبات نسبی بازار ارز این روزها عامل مهمی برای آرامش قیمت طلا و سکه در بازار مبدل شده است. دلار که همیشه در نوسانات بازار بازیگری اساسی در التهاب بازار ایفا می کرد، با کنترل آن شاهد بازاری آرام در قیمت سکه و طلا هستیم.

بازارهای جهانی نیز با آتش بس در سوریه و آرامش نسبی در خاورمیانه در انتظار آمارهای اقتصادی آمریکا و اروپا و مهمتر از همه نشست آتی فدرال رزرو آمریکا می باشد.

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی معمولاً قبل از رویدادهای مهم اقتصادی ثبات نسبی را برای این فلز زرد پیش بینی می کنند و به نظر می رسد تا هفته آتی اونس طلا در همین محدوده فعلی و دامنه ۱۰ دلاری ماندگار باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *