نظر جالب ژاپنی ها در مورد برج میلاد!

به گزارش پایگاه  خبری تحلیلی “قم فردا” ،این گروه از پایین ترین طبقه برج شروع به بازدید کردند و یک نفر از اعضای گروه مهندسین که برای راهنمایی، همراه این گروه ژاپنی بود، تمام قسمتها را برای آنها توضیح می داد.
با توجه به هزینه بسیار بالای ساخت برج که حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ میلیون دلار می باشد گرفته تا زمان طولانی ساخت آن ٨ سال طول کشیده ، بسیاری از مسائل فنی بوده که در هنگام ساخت به آنها توجه نشده است.
ما افتخار می کنیم که کلاهک ٢٥٠٠٠ تنی، که بزرگترین کلاهک برج مخابراتی در دنیا هست را در بالای برج میلاد قرار داده ایم. و این در حالی است که ژاپنی ها در مورد این برج نظر دیگری دارند که از چشم مسئولان به دور مانده است.
کشور ما دارای کوه های مرتفعی است که بعضی از آنها چندین برابر برج میلاد ارتفاع دارند و حتی فاصله زیادی تا این برج ندارند. و ما صرفاً به داشتن این نعمات الهی افتخار می کنیم بدون اینکه از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.
یکی از مهندسان ژاپنی از یکی از مهندسین پروژه ساخت این برج در مورد علت ساخت برج میلاد پرسید. و این مهندس اینگونه پاسخ داد که ، این برج یک برج مخابراتی است و از آن برای کارهای مخابراتی استفاده می شود.
مهندسان ژاپنی اعتقاد دارند که اگر این برج مخابراتی ( کلاهک بالای برج ) بر روی کوههای شمال تهران نصب می شد، هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی می شد. جدای از این مطلب تاثیر  یک آنتن ۴۰۰۰ متری بسیار بیشتر از یک آنتن ۴۰۰ متری است که مهندسان ایرانی اصلا به این موضوع توجهی نکرده اند.
وی در ادامه با اشاره به ساخت بلندترین برج مخابراتی جهان در  سال ٢٠١٢ در توکیو  گفت:  توکیو یه شهریه که در کنار آب‌های آزاده. بلندترین منطقه اون ١٠٠ متر ارتفاع ندارد و در ضمن تا ٦٥ کیلومتری این شهر، حتی یک کوه ١٠٠٠ متری هم وجود ندارد.  و فکر می کنم یا در مورد مسائل فنی مهندسی ساخت برج بررسی نشده است، یا اگر فکر شده این برج صرفا جهت رقابت ساخته اند.
در هیچ جای دنیا ساختمانهای عظیم را صرفا جهت رقابت نمی سازند بلکه برای رفع نیاز و استفاده از تمام مزایای آن، ساخته می شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *