«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

لازم به توضیح است که وبلاگ مشرق، طی ۲ هفته آینده منتشر نخواهد شد و شماره بعدی در سال جدید و از روز شنبه، ۴ فروردین ۹۷، با افتخار، میزبان و میهمان مخاطبان محترم خواهد بود.

*** 

**«جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی، به تازگی طی سخنانی در همایش استانداران و فرمانداران کل کشور اظهار کرده است:

«کارهای بزرگی انجام شده که نباید ‌آنها کوچک جلوه داد. اشتباه می‌کنند که دولت را ناکارآمد جلوه می دهند و با آمریکا که می‌خواهد، بگوید نظام ناکارآمد است هم‌صحبت می‌شوند. شاخص‌های اقدامات دولت که مشخص است.»

به گزارش ایسنا، ‌ وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون زمان کار است و باید با کار بیشتر امید مردم را بالا ببریم، تصریح کرد:

اتفاقات دی ماه ۹۶ هم خسارات و هم منافعی داشت همه شخصیت‌های سیاسی حتی از کسانی که انتظار نمی‌رفت بیان کردند که اعتراض حق مردم است البته در برخی اعتراضات حرفهای بی ربطی زده شد که برای ما قبل قبول نبود، اما همه به این نتیجه رسیدند که باید صحبت مردم را شنید. آنچه ما را بایدنگران می‌کند نفرت، خشم  و کینه مردم نسبت به مسئولان و نظام است، بنابراین نباید اجازه دهیم اعتراض مردم به نفرت و خشم تبدیل شود![۱]

*ما هم صد در صد با معاون اول رئیس‌جمهور موافقیم که ناکارآمدنمایی از دولت محترم و سیاه‌نمایی اساساً از هر دولتی، یک حرکت بی‌مبنا، یک اشتباه بزرگ و البته «همدستی با آمریکا» است.

اما چه کنیم که آقای جهانگیری «وبلاگ مشرق» را نمی‌خواند تا بداند که دست چه کسانی در پرونده سیاه‌نمایی و ناکارآمدنمایی تا مرفق آلوده است؟

و اما پرونده‌ای برای آنها که با ناکارآمدنمایی از دولت و نظام، با آمریکا همصدا شده‌اند!

ما در اینجا مجموعه‌ای از تأکیدات مؤکد کسانی از اصلاح‌طلبان و دولت بر ناکارآمدی نظام و دولت را در اختیار آقای جهانگیری و مخاطبان محترم قرار می‌دهیم تا شاید به این وسیله سد�’ی در راه نقشه شوم دشمن برای ایجاد «اعتراض ظالمانه» علیه نظام اسلامی ایجاد شود و مرجع ضمیر اظهارات جهانگیری نیز در منظر مخاطبان محترم نامرئی نماند:

۱_ محمدرضا خاتمی: مهم‌ترین چالشی که در جمهوری اسلامی وجود دارد مسئله کارآمدی است. ما متأسفانه دچار این مشکل هستیم که یک ناکارآمدی تقریبا مورد اجماع همگان داریم که این ناکارآمدی درون خودش مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است.[۲]

۲_ محمد نعیمی‌پور: این اعتراضات ناشی از بحران ناکارآمدی بودرقابت یا خصومت میان قوا و عدم هماهنگی موثر بین آنها، نفوذ جریان‌های مافیایی اقتصادی در تصمیم گیری‌های سیاسی و نفوذ نیروهایی که دارای هر سه رکن زر و زور و تزویر در بخش‌هایی هستند، باعث این ناکارآمدی شدند.[۳]

۳_ اسحاق جهانگیری: می‌گویند شما می‌گویید شاخص‌ها خوب است؛ ولی مردم این را احساس نمی‌کنند. اقتصاد را به ته در�’ه برده‌اید و ما داریم هنر می‌کنیم که آن را بیرون بیاوریم ولی هنوز ته دره قرار دارد و معلوم است که بهبود را حس نمی‌کنیم.[۴]

۴_ علیرضا بهشتی: نظام ما از دو بحران بزرگ رنج می برد؛ یکی کارآمدی و یکی مشروعیت…فساد ما را زمین گیر کرده است. اما چه طور ناکارآمدی و فساد این کار را با جامعه می‌کند؟ عوامل زیادی وجود دارد اما نظام تصمیم گیری که باید بر اساس خرد ورزی همگانی شکل گرفته باشد وقتی به تصمیم گیری فردی منجر شود دست کم دچار ناکارآمدی می شود! [۵]

۵_ الهه کولایی: تأکید بر ناکارآمدی طی یادداشتی در سالنامه نوروزی شرق

۶_ اسحاق جهانگیری: ایران در شرایط ته در�’ه است. [۶]

آنچه که اشاره شد تنها بخشی از کدهای صریحی بوده است که اصلاح‌طلبان و متأسفانه آقای جهانگیری، در آنها صراحتا بر ناکارآمدی و اوضاع بحرانی در کشور تأکید مؤکد داشته‌اند.

چه اینکه گزاره دیگر مورد تأکید اصلاح‌طلبان که پس از «فتنه اقتصادی» دیماه بر آن پافشاری می‌شود بحث «ناامیدی» و یأس مردم ایران است.

مقوله‌ای که جهانگیری چندی قبل آنرا «جفای به مردم» دانسته و علی ربیعی از آن با عنوان «خیانت بزرگ» یاد کرده بود. [۷]

برای اطلاع مخاطبان محترم و شخص آقای جهانگیری، این کد نیز اضافه می‌شود که افرادی از جریان سیاسی خاص نه تنها بر ناکارآمدی و یأس مردم ایران تأکید دارند بلکه حتی نوید اعتراضات میلیونی و بزرگتر از اغتشاشات دیماه را نیز به این واسطه داده‌اند. [۸]

مقوله‌ای که به نظر می‌رسد هم‌داستانی مورد اشاره جهانگیری با آمریکا، بوسیله آن بیشتر هویدا می‌شود.

از این هم بگذریم که صدای سیاه‌نمایی در دولت آقای روحانی (که قاعدتا به ناکارآمدنمایی از نظام اسلامی می‌انجامد) به حدی بلند شد که افرادی از درون همین دولت تأکید کردند که این صداها گِرا دادن به دشمن است.

در خاتمه لازم به توضیح است که آقای جهانگیری اگر می‌توانند یک مورد از تأکید یکی از چهره‌های شهیر اصولگرا بیاورند که همچون کدهای بالا بر ناکارآمدی نظام و حتی دولت تأکید داشته و یا حرف‌های اصلاح‌طلبان را در این باره تکرار کرده باشد. اگر هم چنین کدی پیدا شد، آنرا در ترازو بگذارند و با اظهارات خود و دوستانشان در ناکارآمدنمایی از نظام اسلامی قیاس کنند تا معلوم شود کدام کف�’ه سنگین‌تر است!

به سخن دیگر اینکه آقای جهانگیری باید هم‌صحبتان با آمریکا را در دور و اطراف خود بجوید و با آنها برخورد کند نه اینکه در این قضیه آشکار هم تلویحاً دولت قبل و یا اصولگرایان را متهم کند.

خاص�’ه اینکه نقد اصولگرایان به دولت آقای روحانی، کم‌کاری بوده نه ناکارآمدی.

گفتنیست، وبلاگ مشرق از ۲ سال قبل کراراً هشدار داد که مسئله سیاه‌نمایی از وضع موجود به «فتنه اقتصادی» می‌انجامد.

پس از اغتشاشات دیماه ۹۶ نیز به نظر می‌رسد یک جریان سیاسی خاص با هم‌داستانی و هم‌صحبتی با آمریکا قصد شکل‌دهی به یک خیزش بزرگ خیابانی را دارد که محتوای آن، چیزی غیر از «اعتراض ظالمانه» نیست و ابعاد بسیار خطرناکی دارد.

***

**اتهام عجیب عباس عبدی علیه مرتضوی؛ او نماز نمی‌خواند!

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«عباس عبدی»، فعال اصلاح‌طلب و از کسانی که سابقه معاشرت با آمریکا و دستگیری هم دارد، طی یادداشتی کوتاه در شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه اعتماد درباره سعید مرتضوی (که مورد برخورد دستگاه قضایی قرار گرفته است)، به یکی از خاطرات دستگیری خود اشاره کرد و نوشت:

«- مرتضوی در روز اول تفهیم اتهام- از اذان ظهر تا غروب بود و نماز نخواند و بعد رفت سوار ماشین شد و رفت جلسه!…»[۹]

*اساساً در دین مبین اسلام و حتی در اخلاقیاتی که جوامع غربی هم حتی رعایت می‌کنند، تهمت بی‌خدایی و عدم رعایت واجبات شرعی، کاری تقریباً ناممکن و غیر قابل اثبات است. مگر اینکه شخص مورد اتهام در این زمینه اعتراف رسمی داشته باشد.

این کار در دین مبین اسلام نیز به شد�’ت تقبیح و از آن نهی شده است.

(از باب کنایه اینکه آیا آقایان مرتضوی و عبدی در تمام وقت نماز ظهر و عصر به اندازه چند دقیقه هم از یکدیگر دور نبوده‌اند که عبدی فرض کند در همین چند دقیقه، فریضه مرتضوی ادا شده است!؟)

درباره اظهارات عباس عبدی همچنین باید دو نکته را مورد اشاره قرار داد:

یکم: اصلاح‌طلبان به دنبال مسئله حمایت از «دختران خیابان انقلاب» و لغو حجاب اجباری در اجتماع هستند. این دیدگاه با مذمت نماز نخواندن یک نفر همخوان نیست و بیانگر یک پارادوکس و خشونتی ذاتی است.

دوم: مشخص نیست چرا اصلاح‌طلبان بصورت عمومی تأکید نمی‌کنند که سعید مرتضوی با شکایت و پایمردی دکتر روح‌الامینی از چهره‌های اصولگرا بود که مورد برخورد قضایی قرار گرفت؟ [۱۰]

به سخن دیگر اینکه اگر حرف‌های امثال آقای عبدی و ادعاهایی که چپ‌ها علیه سعید مرتضوی مطرح می‌کنند؛ راست است پس چرا آنها در تمام این سال‌ها عزمی برای اثبات ادعاهای خود نداشته‌اند!؟

جان کلام آنکه اگرچه سعید مرتضوی مورد برخورد قوه قضائیه قرار گرفته است اما این مسئله نباید و نمی‌تواند زمینه‌ای برای عقده‌گشایی اصلاح‌طلبان و طرح تهمت‌هایی نظیر آنچه در بالا دیدیم، شود.

***

**«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

شهرداری تهران، روز سه‌شنبه گذشته همایشی را تحت عنوان «همایش بزرگ بانوان شاغل شهرداری تهران» با حضور و سخنرانی محمدعلی نجفی، در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار کرد.

در این همایش، پیش از سخنرانی نجفی، کنسرتی با حضور زنان خواننده و رقص دختران نوجوان در حضور شهردار تهران و همکاران مرد او اجرا شده است که وبلاگ مشرق با عذرخواهی از متدینین و مخاطبان خوب خود، با حداکثر تحف�’ظ و به انگیزه اطلاع‌رسانی و رسالت رسانه‌ای، ‌ بخش‌هایی از فیلم این کنسرت و رقص‌های اجرا شده در آن را منتشر می‌کند.

فیلم‌های کامل‌تر این برنامه در اختیار مشرق قرار دارد.

*طبق فیلم‌های موجود، پس از برگزاری آواز و رقص دختران نیز فاطمه راکعی، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم و مشاور بانوان نجفی پشت تریبون رفته و طی سخنانی، نجفی را به روی سن دعوت کرده است.

برای رفع بهانه‌های احتمالی نیز لازم به توضیح است که غیر از ناهنجاری خوانندگی زنان در حضور مردان؛ همانطور که در فیلم دیده می‌شود، دختران رقصنده اولاً در سنین کودکی نیستند و ثانیاً حرکات آنها نیز در قالب رقص است نه حرکات موزون نمایشی یا آیینی.

آقای نجفی و مردان حاضر در برنامه، نه در قبال خوانندگی زنان حاضر به ترک مراسم شده‌اند و نه در جریان رقصندگی دختران نوجوان سنگر را رها کرده‌اند!

ما قضاوت درباره این فیلم را بر عهده مخاطبان محترم و افکار عمومی وامی‌گذاریم.

گفتنیست اصلاح‌طلبان در جریان طرح محمدباقر قالیباف برای سالم‌سازی محیط‌های کار شهری برای بانوان و تفکیک جنسیتی، حملات گسترده ای را علیه شهردار سابق تهران شکل داده بودند. درباره محمدباقر قالیباف، خبر دیگر نیز اینکه دادستان تهران به تازگی اعلام کرد پرونده ادعایی «املاک نجومی» تنها به صدور قرار دادرسی برای ۱۲ نفر منجر شده است…

عکس‌هایی که در ادامه می‌بینید، تصاویر دیگری از حضور نجفی در این همایش است:

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

«نجفی و همکاران» در مجلس رقص دختران و آواز زنان+ فیلم مرتبط/ «جهانگیری»، جهانگیری را به هم‌صحبتی با آمریکا متهم کرد

***

۱_ https://www.isna.ir/news/۹۶۱۲۱۵۰۸۰۱۵/

۲_ http://fna.ir/a۳y۳o۶

۳_ mshrgh.ir/۸۲۶۸۶۹

۴_ mshrgh.ir/۸۱۸۸۹۴

۵_ https://www.isna.ir/news/۹۶۱۲۱۳۰۷۰۳۴/

۶_ mshrgh.ir/۶۷۱۵۶۷

۷_ mshrgh.ir/۸۳۰۳۴۰

۸_ mshrgh.ir/۸۳۷۰۲۰

۹_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=۳۷۱۶۲۵۶

۱۰_ http://fna.ir/a۴gihg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *