میانگین قیمت طلا سال آینده به ۱۳۰۳ دلار خواهد رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، کریستوفر لونی استراتژیست ارشد موسسه سرمایه گذاری آر بی سی تاکید کرد : پیش بینی ما این است که قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به روند صعودی ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم که قیمت طلا طی سال آینده نیز روند صعودی متعادلی خواهد داشت. ریسک های سیاسی و ژئوپلیتیک می تواند عامل اصلی افزایش قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده باشد.

قیمت جهانی طلا علی رغم نوسانات زیادی که از ابتدای امسال تاکنون داشته، در مسیر صعودی قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: قیمت طلا برای ادامه مسیر صعودی اش موانع و چالش های بزرگی بر سر راه خود دارد که از آن جمله می توان به تقویت شاخص سهام، افزایش ارزش دلار و بالا رفتن نرخ بهره اشاره کرد.

این تحلیلگر اقتصادی پیش بینی کرد: میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به ۱۲۵۳ دلار خواهد رسید و این رقم سال آینده به ۱۳۰۳ دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۴۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۳۰ دلار کاهش خواهد یافت.

اگر سطح حمایتی ۱۲۳۰ دلاری نیز شکسته شود قیمت این فلز گرانبها تا سطح ۱۲۰۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد داشت.

از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی ۱۲۶۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۰۰ دلار افزایش می یابد.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در شرایط کنونی بین ۱۲۳۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

تحلیلگران اقتصادی موسسه سرمایه گذاری آی جی مارکتس نیز اعلام کردند که اگر طلا بتواند سطح حمایتی ۱۲۴۰ دلاری را حفظ کند به زودی تا سطح ۱۲۸۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

در شرایط کنونی انتشار امارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و نوسانات ارزش دلار در بازارهای بین المللی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

به نظر می رسد تنش های سیاسی در آمریکا و اتحادیه اروپا و شبه جزیره کره نیز عوامل مهمی است که می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *