منتظر طلای ۵۰۰۰ دلاری باشید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker) به نقل از کیتکو نیوز، طلا بار دیگر تحت تاثیر عوامل مختلفی به یک کالای جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. قیمت طلا به بالاترین سطح پس از بحران مالی ۲۰۰۸ میلادی رسیده است.
بر اساس این گزارش به نظر می رسد نتایج همه پرسی بریتانیا تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا داشته است.
در حالی که تحلیلگران اقتصادی معتقدند که قیمت طلا می تواند تا پایان امسال به بیش از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس افزایش یابد، این احتمال نیز وجود دارد که قیمت هر اونس طلا تا سال ۲۰۲۰ میلادی از مرز ۳۰۰۰ دلار فراتر برود.
رولف اشنیبلی رئیس موسسه سرمایه گذاری گلد سرویس در این باره تاکید کرد: طلا این فرصت و فضا را دارد تا به افزایش قیمت بیشتری روبرو شود. به احتمال زیاد قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۵۰۰ دلار افزایش خواهد یافت و این روند مثبت ادامه می یابد.
وی در ادامه افزود: من بسیار امیدوارم که قیمت طلا تا سال ۲۰۲۰ میلادی حتی به مرز ۵۰۰۰ دلاری برسد. قیمت طلا احتمالا تا سال ۲۰۲۰ میلادی رقمی بین ۳ تا ۵ هزار دلار خواهد بود. افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد جهانی به همراه نگرانی های سیاسی و اقتصادی و همچنین تبعات احتمالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.
بانک آمریکایی مریل لینچ نیز اعلام کرد که قیمت جهانی هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.
اقتصاد جهانی در حال حرکت در بین بحران های مختلفی است و این مساله موجب تقویت قیمت جهانی طلا خواهد شد.
پایین بودن نرخ بهره بانکی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهان نیز عامل مهمی در نوسانات قیمت طلا در بلندمدت خواهد بود.
این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: در کوتاه مدت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نگرانی نسبت به بحران بانکی در ایتالیا و اوضاع ترکیه می تواند بر قیمت طلا موثر باشد.
گزارش سایت طلا حاکیست، تازه ترین تحلیل موسسه “گلد استاک ” نیز نشان می دهد که قیمت طلا تا پایان امسال به ۱۵۵۰ دلار و تا سال آینده به بیش از ۲۴۰۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.
روند صعودی قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه خواهد یافت و به بیش از ۳۲۰۰ دلار می رسد و قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز از مرز ۴۰۰۰ دلار فراتر خواهد رفت و در سال ۲۰۲۰ نیز به ۵۰۰۰ دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *