مناظره انتخاباتی آمریکا طلا را گران کرد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز ،  کاهش ارزش دلار و برگزاری دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ مهمترین عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا بوده است.
قیمت هر اونس طلا با ۰٫۶ درصد افزایش به بیش از ۱۲۶۳ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از ۱۲۴۱ دلار رسید که این رقم پایین ترین قیمت از ۷ ژوئن به شمار می رود.
قیمت طلا هفته گذشته با افت شدید ۴٫۵ درصدی روبرو شد که این میزان کاهش از نوامبر ۲۰۱۵ میلادی بی سابقه بوده است.
شاخص ارزش دلار در برابر شش ارز معتبر بین المللی نیز با ۰٫۲ درصد کاهش روبرو شد و به ۹۶٫۴۵ واحد رسیده است.
اظهارات رکیک و غیر اخلاقی ترامپ درباره زنان موجب افزایش گمانه زنی های بازارهای بین المللی در خصوص پیروزی احتمالی کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است. این انتخابات قرار است ۸ نوامبر برگزار شود.
این گمانه زنی ها همچنین موجب افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی شده است. ترامپ روز یکشنبه درخواست برخی مقامهای ارشد حزب جمهوریخواه برای کناره گیری از رقابت های انتخاباتی را رد کرده است. برخی از مقامهای برجسته جمهوریخواه حمایت خود از ترامپ را پس گرفته اند.
تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نیز نشان می دهد که رشد اشتغال در ماه سپتامبر کاهش یافته است. به نظر می رسد وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.
به نوشته سایت طلا ،میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز جمعه با ۱٫۱۹ درصد افزایش به بیش از ۹۵۸ تن رسیده است.
تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تقاضای طلا در بازارهای آسیایی طی هفته گذشته با افزایش نسبی روبرو شده است. کاهش قیمت جهانی تاثیر زیادی بر رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی داشته است.
به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی و متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *