ماجرای رفت‌وبرگشت یک نامه و ابهام در «های‌وب»

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، جامعه حسابداران رسمی پاسخ ابتدایی خود را در روزهای پایانی اسفندماه به سازمان بورس اوراق بهادار ارسال کرد و این سازمان نیز پس از بررسی، پاسخ جامعه را در برخی موارد مبهم دانست و مجدداً با نامه‌نگاری خواستار اعلام موضع شفاف و صریح جامعه در این خصوص شد.

سید محمد علوی رئیس هیات مدیره جامعه حسابداران رسمی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز از تکمیل و جمع‌بندی نظر کارشناسی جامعه در خصوص ابهاماتی که سازمان بورس در پاسخ به صورت‌های مالی ناشر «های‌وب» مطرح کرده خبر داد و گفت: در کمیته تخصصی جامعه در این مورد به جمع‌بندی رسیده‌ایم و نظر جامعه طی روزهای آینده به سازمان ارسال خواهد شد.

برپایه این خبر بورس‌نیوز، نماد معاملاتی «های وب» از تاریخ ۲۱ آذرماه ۱۳۹۶ تاکنون به دلیل آنچه ابهام نسبت به شفافیت اطلاعات عنوان‌شده از سوی سازمان بورس متوقف‌شده است.
ناشر «های‌وب» با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی پس از اعلام آمادگی خود برای خرید سهام گروه پارسان‌لین و بازگشایی نماد معاملاتی آن با دستیابی به ارزش بازاری حدود دو هزار و یک‌صد میلیارد تومانی، پس از گذشت چند روز به دلیل ابهام در شفاف‌سازی‌ها و تا زمان تحقق برنامه خرید سهام گروه پارسان‌لین با توقف نماد معاملاتی خود تاکنون مواجه شده است.

سید محمد علیزاده مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس‌نیوز، از عدم ارسال پاسخ جامعه به سازمان تا به این لحظه خبر داد.

بر پایه این خبر، عدم بازگشایی نماد «های‌وب» موجبات اعتراض سهامداران این شرکت را فراهم کرده به‌نحوی‌که سهامدار این شرکت در حین سخنرانی رئیس سازمان بورس در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بانک، بیمه و بورس به این مقام مسئول اعتراض کرد و خواستار باز شدن این نماد شد.

گفتی است که حدود ۳۳۰ میلیارد تومان پول سهامداران در شرایطی در این نماد متوقف‌شده ضمن آنکه نوسانات نرخ ارز قبل از تک‌نرخی شدن و افزایش تورم موجب نگرانی بیشتر این افراد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *