قیمت طلا قبل از آغاز به کار نشست جکسون هول تثبیت شده است

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، سرمایه گذاران بین المللی منتظر سخنرانی های مهم مقام های ارشد بانک های مرکزی جهان در نشست جکسون هول هستند.

بر اساس این گزارش قرار است ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا و جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در این نشست سخنرانی داشته باشند. سخنرانی این دو مقام ارشد بانک مرکزی اروپا و آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص بازار ارز و طلا داشته باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز جمعه بدون تغییر ثابت مانده و به ۱۲۸۶ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته با کاهش ۰٫۳ درصدی روبرو شده بود.

ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن نیز در آستانه برگزاری نشست جکسون هول با افزایش نسبی روبرو شده است.

بهبود اوضاع اقتصادی کشورهای توسعه یافته و صنعتی این گمانه زنی ها را تقویت کرده است که بانک های مرکزی اروپا ژاپن و آمریکا اکنون با اطمینان بیشتری می توانند اجرای سیاست های انبساطی پولی و خریداری اوراق قرضه را متوقف کنند.

جانت یلن قرار است در ساعت ۱۴ به وقت گرینویچ سخنرانی خود را انجام دهد و سخنرانی ماریو دراگی نیز در ساعت ۱۹ برگزار خواهد شد.

روسای بانک های مرکزی بزرگ جهان در این نشست درباره باز شدن مرزها و تجارت آزاد بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر رهبران جمهوریخواه را به خاطر ادامه تنش بر سر سقف بدهی های دولت به باد انتقاد گرفته است. اگر کنگره نتواند تا اواخر اکتبر به توافق نهایی بر سر افزایش سقف بدهی های دولت دست یابد، بخشی از فعالیت های دولت آمریکا تا اواسط سپتامبر تعطیل خواهد شد.

ادامه اختلافات بین ترامپ و کنگره بر سر ساخت دیوار مرزی با مکزیک می تواند احتمال تعطیلی دولت آمریکا را افزایش دهد. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تعطیلی دولت آمریکا در نهایت به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

تازه ترین تصاویر منتشر شده نشانگر طراحی یک موشک قاره پیمای جدید توسط کره شمالی است. کارشناسان تسلیحاتی بر این باورند که موشک جدید بسیار قدرتمندتر از موشک های قبلی است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه جولای با رشد ۲٫۳ درصدی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *