قیمت طلا فرو ریخت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز،  قیمت هر اونس طلا دیروز با نیم درصد کاهش به ۱۳۲۴ دلار و ۶۶ سنت رسید و در مسیر کاهش حدودا یک درصدی در این هفته قرار گرفت.
در حالی که بانک های مرکزی دنیا از اروپا تا ژاپن به دنبال تداوم سیاست پولی انبساطی خود برای مدتی طولانی تر هستند، قیمت طلا به میزان قابل توجهی از این سیاست منتفع شده و در اوایل ماه جاری به بالاترین رقم ۲ سال اخیر رسیده است.
اما ارزش دلار اخیرا افزایش یافته که ناشی از انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا (بازار کار و نرخ تورم) بوده است. این آمارهای مثبت موجب گمانه زنی ها درباره احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال شده است.
به گزارش تسنیم،متیو ترنر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «این فرض که فدرال رزرو در حال حاضر محتاط تر عمل می کند کاملا درست است، زیرا آنها ان چرخه افزایش نرخ بهره ای را که مد نظرشان بود اجرا نکردند، اما محتاط تر بودن بدان معنا نیست که بانک مرکزی امریکا کاملا فلج شده باشد.»
بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران بازار طلا، فدرال رزرو احتمالا برای افزایش نرخ بهره تا سه ماهه پایانی سال و ماه دسامبر یعنی بعد از انتخابات ریاست جمهوری صبر خواهد کرد.
در همین حال، بانک مرکزی اروپا نرخ های بهره را در ارقام بسیار پایین نگه داشته تا به احیای رشد اقتصادی و بالا رفتن نرخ تورم کمک کند. امکان انبساطی تر شدن سیاست پولی بانک مرکزی اروپا وجود دارد.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت طلا ممکن است مجددا به رقم ۱۳۱۳ دلار برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *