قیمت طلا ثابت ماند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، محمد کشتی آرای  با بیان تأثیر اعلام نرخ بهره بانکهای مرکزی آمریکا و انگلیس در اواخر هفته گذشته بر این بازار افزود: عدم تغییر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در هفته قبل از ایجاد بازار هیجانی و رشد قیمتها جلوگیری کرد و معامله گران و سرمایه گذاران را از خرید طلا منصرف کرد، و طبیعتاً وقتی عرضه و تقاضا متعادل باشد قیمتها هم ثبات خواهد داشت.
 وی با اشاره به فروکش کردن هیجانات بازار طلا و افت شوکهای قیمتی اونس جهانی طلا پیش بینی کرد که قیمت طلا تا اواخر مردادماه با ثبات نسبی همراه خواهد بود.
کشتی آرای نوسان قیمت جهانی طلا از اول هفته را تنها در محدوده چند دلار اعلام کرد و ادامه داد: نوسان حداقلی بازار طلا نشان می دهد که این هفته قیمت طلا میل به ثبات بیشتری داشته و همین ثبات جهانی بها باعث شده تا قیمت طلا و سکه رو به ثبات گام بردارد و سکه نیز دراین مدت نوسان چند هزار تومانی بیشتر نداشته باشد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر  در مورد روند قیمتی طلا در روزهای آتی اعلام کرد: با توجه به ثبات بازار جهانی طلا به نظر می رسد قیمت این فلز زرد تا اواخر هفته و یا حتی تا پایان مرداد در همین قیمتهای فعلی باقی بماند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد تأثیر تک نرخی شدن ارز بر بازار طلا نیز خاطرنشان کرد: طی هفته های اخیر با دستوالعمل بانک مرکزی مبنی بر خرید و فروش ارز توسط بانکها خیلی از معامله گران در انتظار نوسان بازار ارز بودند که این اتفاق نیافتاد ولی بحث تک نرخی کردن ارز توسط بانک مرکزی بیشتر معامله گران را به فکر انداخت.
وی هدف بانک مرکزی از تک نرخی شدن ارز را ثبات قیمتها در بازار و رونق تولید و تجارت خارجی عنوان کرد و گفت: باید منتظر ماند و دید که تک نرخی شدن ارز با چه سیاستی و چه ارزی انجام خواهد شد، بنابراین پیش بینی اینکه چه زمانی اینکار را انجام خواهد داد و چه تأثیری روی قیمتها در این بازار خواهد داشت هنوز خیلی زود است و باید منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *