قیمت طلا تحت تاثیر افت شاخص سهام، با افزایش روبرو شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که پیش از این به پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر رسیده بود، امروز جمعه تحت تاثیر افت شدید شاخص سهام و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری، با افزایش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش افزایش ارزش دلار آمریکا از سوی دیگر مانع از رشد چشمگیر قیمت جهانی طلا شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۳۱۹ دلار رسیده است. قیمت طلا روز پنجشنبه برای لحظاتی به کمتر از ۱۳۰۶ دلار رسید که این پایین ترین قیمت از ۴ ژانویه بوده است.

قیمت هر اونس طلا در هفته جاری تاکنون یک درصد کاهش داشته است. قیمت این فلز گرانبها هفته گذشته نیز با افت ۱٫۴ درصدی روبرو شده بود.

پس از کاهش شدید شاخص سهام بورس وال استریت آمریکا، شاخص سهام آسیا نیز امروز جمعه با کاهش روبرو شده است.

از سوی دیگر افزایش ارزش دلار آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا شده است. به اعتقاد تحلیلگران موسسه یو اس گلوبال اینوستورز ، سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۲ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرده است که احتمالا نرخ بهره را به زودی افزایش خواهد داد. بانک مرکزی انگلیس در ماه نوامبر برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است.

این در شرایطی است که کارشناسان اقتصادی به شدت نگران تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند.

تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد که اکثر تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که علی رغم افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ارزش دلار افزایش نخواهد یافت. پیش بینی می شود فدرال رزرو امسال ۳ بار نرخ بهره را افزایش دهد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۰۷ درصد کاهش به ۸۲۶ تن رسیده است.

پیش بینی می شود انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین منطقه یورو و آمریکا طی ساعات آینده تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا و نوسانات نرخ ارز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *