قیمت طلا به کمتر از ۱۲۶۶ دلار رسید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، قیمت طلا ۵ هفته پیش با کاهش ۰٫۷ درصدی روبرو شده بود.کاهش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه پس از آن اتفاق افتاد که نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا منتشر شده است. این نتایج نشان می دهد که هیچ یک از احزاب محافظه کار یا کارگر موفق به کسب اکثر کرسی های پارلمانی نشده اند.
ترزا می نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که برای تشکیل دولت اقلیت تلاش خواهد کرد. این مساله آینده تحولات سیاسی بریتانیا در آستانه آغاز مذاکرات برگزیت را به شدت تیره و تار کرده است. مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتجادیه اروپا قرار است ۱۹ ژوئن آغاز شود.
بر اساس جدول زمان بندی شده بریتانیا باید تا ۳۰ مارس ۲۰۱۹ میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. نعیم اسلم تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: بی شک انتخابات بریتانیا تاثیر زیادی بر افزایش نااطمینانی و ریسک در بازار داشته ولی واقعیت این است که انتخابات بریتانیا تاکنون در حد یک مساله داخلی باقی مانده است.
نتایج انتخابات بریتانیا موجب کاهش شدید ارزش پوند در برابر دلار و افزایش قیمت طلا در بازارهای بریتانیا شده است. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با افزایش ۰٫۴ درصدی روبرو شده است.
بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آی آی تریدر نیز گفت: با توجه به ناکامی طلا در شکستن سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری، به نظر می رسد کاهش قیمت این فلز گرانبها در شرایط کنونی طبیعی خواهد بود. سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای آینده تمرکز زیادی بر روی نشست مهم و حساس فدرال رزرو آمریکا خواهند داشت.
نظرسنجی انجام شده از فعالان اقتصادی وال استریت نشان می دهد که فدرال رزرو به احتمال ۹۹٫۶ درصد نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
برگزاری جلسه شهادت جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی نیز نتوانسته است نگرانی و نااطمینانی چندانی را در بازارهای بین المللی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *