قیمت طلا به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز پنجشنبه نزدیک به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده است. قیمت پالادیوم نیز به بالاترین حد در ۱۶ سال گذشته افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته به ۱۲۸۱ دلار رسیده است. روز چهارشنبه نیز قیمت طلا با ۰٫۴ درصد افزایش برای لحظاتی به بیش از ۱۲۸۷ دلار رسید که این بالاترین رکورد در ۳ ماه اخیر به شمار می رود.

قیمت هر اونس پالادیوم نیز با ۰٫۱ درصد افزایش به بیش از ۱۰۱۴ دلار رسیده که این رقم از سال ۲۰۰۱ میلادی بی سابقه بوده است.

این در شرایطی است که شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر شش ارز معتبر بین المللی نیز با رشد ۰٫۱ درصدی روبرو شده است.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز به بالاترین سطح خود در ده سال اخیر رسیده است. شاخص سهام بورس وال استریت آمریکا نیز با افزایش همراه بوده است.

پیش بینی می شود نمایندگان کنگره آمریکا امروز پنجشنبه طرح مالیاتی دیگری را تصویب کنند که نسبت به طرح دولت ترامپ تفاوت های زیادی خواهد داشت. این مساله می تواند تلاش های ترامپ برای اصلاح برنامه های مالیاتی را با چالش جدی روبرو کند.

ترامپ در ادامه سفر خود به کشورهای آسیایی وارد چین شده است. پیش بینی می شود ترامپ در این سفر رئیس جمهور چین را برای تشدید تحریم ها علیه کره شمالی، تحت فشار قرار دهد.

صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه اعلام کرده است که ژاپن سیاست های محرک پولی را ادامه خواهد داد تا نرخ تورم با افزایش روبرو شود.

تازه ترین پیش بینی رسمی نشان می دهد که واردات طلای هند در سه ماه چهارم امسال احتمالا با کاهش ۲۵ درصدی روبرو خواهد شد. افت تقاضای فیزیکی در ماه های اخیر عامل اصلی کاهش واردات طلای هند خواهد بود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۱۴ درصد کاهش به ۸۴۳ تن رسیده است.

پیش بینی می شود قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی چین آلمان و آمریکا قرار  خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و نوسانات ارزش دلار می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *