قیمت طلا به احتمال زیاد کاهش می یابد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،قیمت طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا قرار داشته است. سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو هستند تا در خصوص خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند.
در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز ۱۵ تحلیلگر اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۴۶ درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده و پیش از برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو خواهد شد. بقیه کارشناسان اقتصادی نیز ( از هر گروه ۲۷ درصد) یا به افزایش قیمت طلا رای دادند یا اعلام کردند که قیمت طلا طی روزهای آتی تغییر چندانی نخواهد کرد.
در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز ۶۶۴ نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز ۴۳۸ نفر معادل ۶۶ درصد اعلام کردند که قیمت طلا در هفته آینده با افزایش نسبی روبرو می شود. ۱۳۶ نفر معادل ۲۰ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش همراه خواهد شد و ۸۷ نفر معادل ۱۳ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.
به نوشته سایت طلا،جورج گرو مدیر موسسه سرمایه گذاری آر بی سی تاکید کرد: نگرانی نسبت به نشست فدرال رزرو آمریکا قیمت جهانی طلا را طی روزهای آینده بین ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار نگه خواهد داشت.
به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده نیز به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت. براساس گزارش سایت طلا، برخی تحلیلگران اقتصادی نیز تاکید کردند که قیمت طلا باید سطح مقاومتی ۱۳۵۸ داری را بشکند تا بتواند تا ۱۳۹۲ دلار در هر اونس افزایش یابد.
به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز عامل مهمی در نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود. بانک مرکزی اروپا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *