قیمت طلا اندکی بالا پرید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز،مارک تو، رئیس بخش تحقیقات موسسه وینگ فانگ در هنگ کنگ گفت، خودداری سرمایه گذاران از ریسک پذیری به دلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، نگرانی ها در مورد توانایی دونالد ترامپ برای انجام اصلاحات مالی، نتایج انتخابات در کشورهای اروپایی و آشفتگی در خاورمیانه موجب تقویت نسبی قیمت طلا شده است.
وی افزود: «می توان دید که مسائل دارد پیچیده تر می شود و سرمایه گذاران باید مدتی صبر کنند تا وضعیت روشن تر شود.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۲۴۴ دلار و ۷۶ سنت رسید. طلای آمریکا نیز ۱۲۴۶ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.
قیمت فلز زرد در اوایل امروز تا رقم ۱۲۴۲ دلار و ۶۲ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم از ۱۷ می تاکنون بود. این کاهش پس از آن اتفاق افتاد که ویلیام دادلی، رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک تاکید کرد که آمارهای ضعیف اقتصادی اخیر بعید است برنامه های بانک مرکزی آمریکا برای تداوم افزایش نرخ بهره را از مسیر خود منجرف کند.
 به نوشته تسنیم،طلا معمولا در هنگام برزو وضعیت های نامشخص سیاسی و اقتصادی، به یک محل سرمایه گذاری جایگزین بازارهای مالی تبدیل می شود.
مذاکره کنندگان انگلیسی و اروپایی در نخستین نشست خود در بروکسل در روز دوشنبه، در مورد نحوه سازماندهی مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به توافق رسیدند، اما هر دو طرف علیرغم تاکید بر حسن نیت، بر وجود پیچیدگی های قابل توجه و زمان بندی دقیق و سختگیرانه نیز اشاره کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *