قیمت طلای جهانی به پایین ترین سطح رسید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،  قیمت نقره نیز به پایین ترین حد خود در ۵ هفته گذشته رسیده است. قیمت هر اونس طلا با افت ۱۹٫۱۰ دلاری روبرو شده است و قیمت هر اونس نقره نیز کاهش ۰٫۳۳۸ دلاری را تجربه کرده و به کمتر از ۱۸٫۵۲ دلار رسیده است.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به خصوص پوند انگلیس پس از انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت طلا داشته است.
کاهش قیمت طلا در شرایطی است که نگرانی ها نسبت به اوضاع دویچه بانک کاهش یافته است و بازارهای چین نیز به علت جشن روز ملی این کشور طی روزهای آینده تعطیل خواهد بود.
بانک مرکزی استرالیا نیز تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. کاهش ارزش ین ژاپن نیز موجب شده است تا شاخص سهام در بازارهای آسیایی افزایش یابد.
اظهارات اخیر ترزا می نخست وزیر بریتانیا در خصوص آغاز روند مذاکرات برگزیت تا مارس ۲۰۱۷ میلادی موجب شده تا ارزش پوند در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح در ۳۱ سال اخیر برسد.
ارزش پوند از ۲۳ ژوئن که همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شده، بیش از ۱۵ درصد کاهش داشته است. بهبود اوضاع بخش صنعت آمریکا طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است.
آمارهای اقتصادی آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در نشست های آتی داشته باشد. فدرال رزرو تا پایان امسال دو نشست در ماه های نوامبر و دسامبر خواهد داشت.
بعید به نظر می رسد که با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر فدرال رزرو بخواهد در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد.
به نوشته سایت طلا، تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ابتدا ۱۳۰۰ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطخ قیمت طلا تا ۱۳۰۹ دلار افزایش خواهد یافت.
سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ابتدا ۱۲۹۱ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۸۵ دلار کاهش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *