قیمت طلابه کمتر از ۱۳۰۰ دلار رسید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک،قیمت هر اونس طلا امروز به کمتر از ۱۲۶۵ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته ۲٫۳۰ دلار کاهش نشان می دهد.
قیمت طلا هم اکنون نزدیک به پایین ترین سطح خود در ۳ ماه اخیر قرار دارد. قیمت طلا برای نخستین بار از زمان برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به کمتر از ۱۳۰۰ دلار رسیده است.
برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که احتمال کاهش قیمت طلا تا سطح ۱۲۰۰ دلاری در کوتاه مدت وجود دارد.
شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز با ۰٫۰۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به بیش از ۹۶٫۱۹ واحد رسیده است.
انتشار آمارهای مثبت مربوط به بهبود وضعیت بخش صنعت آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است. موسسه ای دی پی نیز روز گذشته اعلام کرد که بخش خصوصی آمریکا طی ماه گذشته ۱۵۴ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. قبلا پیش بینی شده بود که بخش خصوصی آمریکا در این مد ت ۱۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده باشد.
وزارت کار آمریکا نیز قرار است فردا جمعه آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری سپتامبر را اعلام کند. به نظر می رسد انتشار این گزارش تاثیر  زیادی بر نوسانات قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا خواهد داشت.
تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.
موسسه تحقیقاتی فست مارکتس نیز اعلام کرده است که سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلا ۱۲۵۸ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو می شود.
به نوشته سایت طلا،در بازار جهانی نفت نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با ۰٫۱۵ درصد کاهش به کمتر از ۵۱٫۵۲ دلار رسیده است. به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قرار خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *