قیمت جهانی طلا تا پایان سال آینده به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، در حالی که سیاست های سختگیرانه پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان می تواند دردسر بزرگی برای قیمت طلا طی ماه های آینده باشد، ولی جورجت بوئل تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو تاکید کرد: به نظر من قیمت جهانی طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش وی پیش بینی کرد که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به بیش از ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: طلا توانسته است میانگین قیمت در ۲۰۰ روز گذشته را حفظ کند و این مساله نشانگر تقویت نیروهای ساختاری در بازار طلا و ادامه روند صعودی قیمت این فلز گرانبها خواهد بود.

جورجت بوئل گفت: این یک نشانه مثبت است و پیش بینی من ادامه روند صعودی قیمت طلا در بلندمدت خواهد بود.

ارزش دلار آمریکا طی روزهای اخیر با کاهش یک درصدی روبرو شده و شاخص ارزش دلار به پایین ترین سطح در ۷ ماه اخیر رسیده است.

پس از اظهارات ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا ارزش دلار در برابر یورو با کاهش بیشتری روبرو شده است. دراگی در سخنانی تاکید کرده است که احتمال توقف سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک مرکزی اروپا وجود دارد.

رئیس بانک مرکزی انگلیس نیز به تازگی گفته است که مقام های ارشد این بانک به زودی درباره افزایش نرخ بهره رایزنی و تصمیم گیری خواهند کرد.

کاهش ارزش پوند و افزایش تورم در انگلیس، فشار  زیادی را بر بانک مرکزی وارد کرده است تا نرخ تورم را افزایش دهد. بانک مرکزی کانادا نیز قصد دارد تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهد.

فدرال رزرو آمریکا نیز به تازگی در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش داده و گمانه زنی ها نشان می دهد که یک بار دیگر در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. فدرال رزرو پیش از این اعلام کرده است که قصد دارد در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز ۳ بار نرخ بهره را افزایش دهد.

بوئل گفت: اختلاف بین سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار آمریکا داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *