قیمت جهانی طلا به ۱۳۲۱ دلار رسید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۲۱ دلار رسید. قیمت فلز زرد دیروز تا رقم ۱۳۱۵ دلار و ۲۷ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم در طی بیش از یک هفته اخیر بود. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۳۲۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، قیمت طلا ممکن است بار دیگر رقم ۱۳۰۱ دلار و ۹۱ سنتی را تجربه کند.
موسسه گلدمن ساکس باز هم پیش بینی خود از احتمال افزایش نرخ بهره در هفته آینده را کاهش داده و آن را از ۴۰ درصد به ۲۵ درصد رسانده است. اما این بانک اعلام کرده که شانس افزایش نرخ بهره در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در ماه دسامبر از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است.
ژیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه طلای شاندونگ گفت: «بیشترین احتمال این است که جانت یلن، رئیس فدرال رزرو در نشست هفته آینده، امیدهایی را مبنی بر افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر ایجاد کند.»
به گزارش  تسنیم،وی افزود: «از نظر ما قبل از نشست فدرال رزرو، روند طلا اندکی کاهشی خواهد بود. قیمت ها در آینده کوتاه به ۱۳۰۰ دلار یا حتی پایین تر از آن خواهد رسید.»
طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا هرگونه افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار می شود که هر دوی این عوامل به ضرر قیمت طلا است.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز سه شنبه ۰٫۴۷ درصد کاهش یافت و به ۹۳۵٫۴۹ تن رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *