قیمت جهانی طلا به پایین ترین سطح در یک هفته اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی که پیش از این به پایین ترین سطح خود در ۳ سال اخیر رسیده بود، امروز پنجشنبه با افزایش روبرو شده و این مساله موجب شده است تا قیمت طلا با افت نسبی همراه شود و به پایین ترین سطح خود در یک هفته اخیر برسد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۲۶ دلار رسیده که این پایین ترین قیمت طلا از ۱۲ ژانویه به شمار می رود.

قیمت طلا روز چهارشنبه نیز با افت شدید ۰٫۸ درصدی روبرو شد که این بدترین عملکرد قیمت طلا از ۷ دسامبر به شمار می رود.

شاخص ارزش دلار با ۰٫۴ درصد افزایش به بیش از ۹۰٫۸۸ واحد رسیده است. این شاخص پیش از این به پایین ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۱۴ میلادی رسیده بود.

افزایش شاخص سهام بورس وال استریت موجب شد تا شاخص سهام در بازارهای مالی آسیا نیز با افزایش روبرو شود.برخی تحلیلگران اقتصادی نسبت به اصلاح احتمالی شاخص سهام در بازارهای مالی هشدار می دهند و این عامل می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد.

برخی مقام های ارشد بانک مرکزی اروپا نیز نگرانی خود را نسبت به افزایش ارزش یورو اعلام کرده اند.

معاون بانک مرکزی اروپا در سخنانی تاکید کرد که سیاست های انبساطی پولی این بانک احتمالا در بلندمدت نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس فدرال رزرو کلیولند آمریکا نیز پیش بینی کرده است که اجرای طرح جدید مالیاتی دولت ترامپ می تواند موجب افزایش ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ درصدی رشد اقتصادی طی دو سال آینده شود.

قیمت جهانی بیت کوین روز چهارشنبه نیز در ادامه روند نزولی خود با افت ۱۰ درصدی روبرو شد و به کمتر از ۱۰ هزار  دلار رسیده است. به نظر می رسد تدابیر کره جنوبی و چین برای مقابله با ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت بیت کوین داشته است.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی چین آمریکا قرار خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *