قیمت جهانی طلا افزایش یافت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه داشته است.
بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای مهم اشتغال آمریکا در ماه اوت هستند که قرار است فردا جمعه از سوی وزارت کار این کشور منتشر شود.
انتشار آمارهای مربوط به وضعیت نرخ بیکاری و اشتغال در ماه اوت می تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو در نشست های آتی را مشخص کند.
فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر ۲۰۱۵ برای نخستین بار در ده سال گذشته نرخ بهره را افزایش داد ولی از آن زمان تاکنون نرخ بهره را تغییر نداده است.
جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست جکسون هول تاکید کرده است که شرایط لازم برای افزایش نرخ بهره طی ماه های اخیر فراهم شده است ولی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در نشست های اتی همچنان آمارهای اقتصادی را زیر نظر خواهد داشت.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به بیش از ۱۳۱۰ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به کمتر از ۱۳۰۴ دلار رسید که این رقم پایین ترین قیمت از ۲۴ ژوئن بوده است.
تازه ترین آمارهای موسسه ای دی پی نشان می دهد که بخش خصوصی آمریکا طی ماه اوت ۱۷۷ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد  کرده است.
این در شرایطی است که مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا هنوز بر سر افزایش نرخ بهره اختلاف نظر دارند. اریک روزن گرین رئیس فدرال رزرو بوستون تاکید کرد: فدرال رزرو باید این مساله را در نظر بگیرد که افزایش سریعتر نرخ بهره در طول زمان خطراتی که اقتصاد آمریکا را تهدید می کند، از بین خواهد برد.
به نوشته سایت طلا،از سوی دیگر چارلز ایوانز رئیس فدرال رزرو شیکاگو نیز گفت: من متقاعد شده ام که رشد اقتصادی آمریکا به طور قابل توجهی با کاهش روبرو شده است و افزایش نرخ بهره در چنین شرایطی کار درستی نخواهد بود.
شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز امروز پنجشنبه با ۰٫۱ درصد کاهش روبرو شد و به ۹۵٫۹۸ واحد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *