قیمت تمام شده محصولات ایران خودرو

ترابر نیوز:

گروه صنعتی ایران خودرو آنالیزقیمت تمام شده محصولات تولیدی خود را اعلام کرد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، طبق اعلام این شرکت، مقایسه قیمت تمام شده و فروش محصولات ایران خودرو در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ نشان می‌دهد که قیمت برخی مواد اولیه رشد ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

 

براساس این جدول قیمت پژو ۴۰۵ اس ال ایکس در سال گذشته ۱۴ میلیون و۸۶۰ هزار تومان بوده که این رقم امسال براساس ارز مبادله‌ای ۲۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و براساس ارز آزاد ۳۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان است و قیمت تجاری این محصول (مبنای فروش) توسط ایران خودرو ۲۶ میلیون تومان برآورد شده است.

 

همچنین قیمت سمند ال ایکس ای اف ۷ بنزینی در سال گذشته ۱۶ میلیون و ۲۰ هزار تومان بوده و براساس ارز مبادله‌ای در سال جاری ۲۸ میلیون ۶۲۰ هزار تومان و براساس ارز آزاد ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. قیمت مبنای فروش ایران خودرو ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 

این گزارش حاکی است که قیمت تمام شده رانا براساس ارز مبادله‌ای ۲۸ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و براساس ارز آزاد ۳۵ میلیون ۲۷۰ هزار تومان است و قیمت تجاری این محصول (قیمت مبنای فروش) توسط ایران خودرو ۳۲و میلیون ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

 

در این گزارش آمده است: در سال گذشته شرکت ایران خودرو از بابت فروش پژو ۴۰۵ اس ال ایکس و سمند ال ایکس با موتور ای اف ۷ بنزینی سود عملیاتی نداشته و سود شرکت غیرعملیاتی بوده است، همچنین قیمت محاسبه شده برای محصول رانا در سال گذشته براساس قیمت های مواد اولیه و نرخ ارز مورد استفاده در سال یاد شده در پیش‌بینی تولید این محصول بوده است.

 

براساس این گزارش به دنبال تشکیل کمیته بازنگری در قیمت محصولات ایران خودرو، نخستین نشست این کمیته برگزار شد که در نتیجه آن، ایران خودرو تصمیم به کاهش قیمت محصولات خود در صورت همکاری نهادهای اقتصادی و مالی کشور گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *