قطر ۷ کشتی جنگی از ایتالیا خریداری می‌کند

ترابر نیوز:

خبرگزاری فارس: قطر ۷ کشتی جنگی از ایتالیا خریداری می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد در راستای توافق همکاری‌های نظامی قرارداد ۵ میلیارد یورویی برای خرید ۷ فروند کشتی با ایتالیا امضا کردیم. 

شیخ محمدبن عبدالرحمن آل تانی در کنفرانس خبری با همتای ایتالیایی خود آنجلینو آلفانو در دبی و پس از انجام تلاش‌هایی برای پایان دادن به مناقشات بین قطر و چهار کشور عربی این خبر را مطرح کرد. 

شیخ محمد گفت: من بسیار خوشحالم که اعلام کنم قرارداد خرید ۷ فروند کشتی بین قطر و ایتالیا در راستای همکاری‌های نظامی دو کشور امضاء شد. 

وی گفت: مبلغ این قرارداد ۵ میلیارد یورو است، اما اطلاعات بیشتری درباره جزئیات قرارداد و اسم شرکت سازنده نداد. 

در ژوئن سال گذشته شرکت دولتی ایتالیا «فین کانتری» گفت قرارداد ۴ میلیارد یورویی را برای ساخت کشتی برای قطر امضاء کرده است. در آن زمان فین‌کانتری گفت قرار است برای این کشور عربی خلیج فارس ۴ کشتی جنگی، ۲ کشتی پشتیبانی و یک کشتی دوزیست (دریا و خشکی) با سرویس‌های خدماتی ۱۵ ساله در قطر، ساخته شود. همه این کشتی‌ها در ایتالیا ساخته می‌شود و ساخت آن از ۲۰۱۸ شروع می‌شود. 

گفته می‌شود شرکت‌های دفاعی ایتالیا «لئوناردو» قرار است سیستم‌های جنگ‌افزاری و الکترونیکی برای این کشتی‌ها تأمین کنند و یک‌سوم ارزش قرارداد ابتدا دریافت می‌شود. 

قطر در حال حاضر در حال مناقشه با عربستان، بحرین و امارات متحده عربی و مصر است که قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌اند، در حالی که دوحه آن را انکار می‌کند. 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *