قدردانی شرکت خودروسازی رنو فرانسه از کیفیت ورقهای فولاد مبارکه اصفهان

ترابر نیوز:

 

ورقهای فولادی گرید S420MC که به سفارش شرکت رنو ایران برای ساخت قطعات تقویتی اکسل عقب تندر ۹۰ ((L90و طبق استانداردهای جهانی در فولاد مبارکه اصفهان تولید شده  بود، مورد تایید و قدردانی شرکت خودرو سازی رنو فرانسه(DIMAT) قرار گرفت.

شاهرخ پورمستدام کارشناس متالورژی و روشهای تولید فولاد مبارکه با اعلام این خبر گفت: پیرو درخواست شرکت رنو ایران درخصوص تولید فولاد با گریدS420MC طبق استاندارد جهانی EN10149، جهت ساخت قطعه تقویتی اکسل عقب تندر ۹۰ (L90) واحد متالورژی و روشهای تولید اقدام به طراحی فولاد‌میکروآلیاژی استحکام بالا با گرید مذکور نمود و تولید ذوب و تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و تولید کلاف گرم با ضخامت ۳٫۵ میلیمتر و با تناژ ۱۰۰ تن را در دستور کار خود قرار داد که بحمدا… این کار با تلاش مجدّانه کارکنان فولاد مبارکه در بخشهای مختلف با موفقیّت انجام شد.

وی درخصوص کیفیت این نوع محصول تولید شده در فولاد مبارکه تصریح کرد: نمونه ورقهای تولید شده جهت انجام آزمایشات آنالیز شیمیایی و خواص مکانیکی و فیزیکی به مرکز تحقیقات مواد فرانسه (DIMAT) ارسال شد و کلیه خواص فولاد مذکور مورد تأیید این مرکز قرار گرفت.

پورمستدام خاطر نشان کرد: با تولید این نوع ورق در فولاد مبارکه از این پس از واردات قطعات تقویتی از پیش ساخته برای خودرو L90 خودداری شده و قطعه مربوط در شرکت اینترنشنال ایران (رنو ایران) به اکسل عقب تندر ۹۰ تبدیل می‌گردد.

کارشناس متالورژی و روشهای تولید فولادمبارکه دست‌یابی به دانش فنی تولید این قبیل محصولات و جلوگیری از خروج ارز از کشور و همچنین خود کفایی و عدم وابستگی به خارج از کشور را از مهمترین مزایای این موفقیّت برشمرد و از همه کارکنان و واحدهایی که برای تولید این نوع ورق تلاش و همکاری نمودند، تشکر و قدردانی کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *