طلا نفس راحت کشید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، قیمت طلا پس از ثبت کاهش ۸ جلسه ای، امروز و همزمان با شروع خرید چینی ها پس از تعطیلات یک هفته ای، برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت. این در حالی است که کاهش رشد اشتغال زایی در بازار کار آمریکا این احتمال را افزایش داده که افزایش نرخ بهره در این کشور تدریجی صورت خواهد گرفت.

گزارش رویترز،  قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد افزایش به ۱۲۶۲ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز یک درصد افزایش یافت و به ۱۲۶۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
ریچارد ژو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «قیمت های طلا پس از کاهش های اخیر کاملا جذاب هستند. در چین، امروز شاهد تقاضا برای خرید طلا پس از این کاهش قیمت ها هستیم.»
قیمت فلز زرد روز جمعه به پایین ترین رقم ۴ ماه اخیر یعنی ۱۲۴۱ دلار و ۲۰ سنت رسید و در پایان معاملات هفتگی حدود ۴٫۵ درصد افت را تجربه کرد که بیشترین افت قیمت هفتگی از نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون بود.
الکس تورندیکه، تحلیلگر موسسه ام کی اس پامپ گفت: «خریدهای اولیه از جانب محتکران و تجار فیزیکی بود، و سرمایه گذاران انتظار این را داشتند که پس از یک هفته تعطیلی، چینی ها مجددا به بازار برگردند.»
بر اساس اطلاعیه وزارت کار آمریکا، رشد نرخ اشتغال زایی در اقتصاد این کشور در ماه سپتامبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافته و نرخ بیکاری افزایش داشته است.
به نوشته تسنیم،جیمز استیل، تحلیلگر بانک اچ اس بی سی گفت، احتمال افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در آمریکا در اکثر روزهای هفته گذشته بر بازار طلا سایه افکنده بود، اما با انتشار آمارهای ضعیف از بازار کار این کشور، بازار طلا تا حدودی نفسی راحت کشیده و قیمت ها اندکی افزایش یافته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *