طلا تا پایان سال رکورد ۱۳۵۰ دلاری را می زند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، موسسه سرمایه گذاری اینتسا تاکید کرد: افزایش نرخ تورم و تشدید تنش های سیاسی در روسیه، سوریه، کره شمالی عامل اصلی افزایش قیمت جهانی طلا تا پایان امسال خواهد بود.

دانیلا کورسینی تحلیلگر ارشد این موسسه مالی تاکید کرد: قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۳۵۰ دلار در هر اونس خواهد رسید. تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی و افزایش تورم می تواند مهمترین عامل افزایش قیمت جهانی طلا باشد.

قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون با افزایش ۱۲ درصدی روبرو شده است که نگرانی های مربوط به تورم و تنش های سیاسی به خصوص برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی و حملات هوایی آمریکا به سوریه و افغانستان تاثیر زیادی بر این مساله داشته است.

وی در ادامه افزود: بازارهای بین المللی به شدت نگران این اوضاع است. اگر تورم در اقتصاد آمریکا نیز با افزایش روبرو شود، طلا بهترین سرمایه گذاری برای پوشش ریسک تورم خواهد بود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی همچنین پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس نقره تا پایان امسال به بیش از ۱۹ دلار خواهد رسید. قیمت نقره نیز از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ درصد رشد داشته است.

البته قیمت پلاتین و پالادیوم به خاطر کاهش تقاضای خودرو در بازارهای آمریکا و چین، اختمالا با افت نسبی روبرو خواهد شد.

وی در ادامه پیش بینی کرده است که تقاضای طلا در بازار هند با افزایش نسبی روبرو خواهد شد ولی تقاضا در بازار چین رشد چندانی نخواهد داشت.

در بازارهای اروپایی نیز با توجه به در پیش بودن انتخابات مهم و سرنوشت ساز، پیش بینی می شود که تقاضا برای طلا و سایر فلزات گرانبها افزایش یابد.

به نظر می رسد نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای آینده تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *