طلا به نرخ بهره آمریکا حساس است

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در پی سقوط بازارهای سهام آمریکا و اروپا، به کف رسیدن دلار پس از انتشار آمار ضعیف هفته گذشته رشد اقتصادی آمریکا و کاهش احتمال افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده نزدیک، قیمت طلا به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود رسید.
 بازارهای سهام وال‌استریت در حالی تضعیف شده‌اند که سهام اروپایی به پایین‌ترین سطح ۲ هفته اخیر خود رسیده‌اند. یورو نیز برای نخستین با در بیش از یک ماه اخیر به ارزشی بیشتر از ۱٫۱۲ دلار رسید.
رابرت کاپلان، رئیس فدرال‌رزرو دالاس نیز به صف سیاست‌مدارانی پیوست که معتقدند فدرال‌رزرو در خصوص افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک باید محتاطانه عمل کند.
رابین بار، تحلیلگر سوسیته جنرال اعلام کرد: «ما با رشد ضعیف GDP آمریکا در سه‌ماهه دوم مواجه بودیم، این موضوع باعث رشد اندک طلا شده است. این موضوع باعث شده که احتمالا افزایش نرخ بهره در سال آینده رخ بدهد.»
دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا در روز دوشنبه بیشترین رشد یک‌روزه خود را تجربه کرد.
به گزارش اقتصاد،در بازار فلزات گرانبهای دیگر، فلزات گروه پلاتین به درخشش خود ادامه دادند به طوری که پلاتین در معاملات امروز به بالاترین سطح خود از آوریل ۲۰۱۵ رسید.
قیمت هر اونس پلاتین با رشدی ۰٫۹ درصدی به یکهزار و ۱۶۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. هر اونس پالادیوم با رشدی ۰٫۵ درصدی ۷۱۶ دلار و ۳۵ سنت معامله شد و نقره با رشدی ۱٫۱ درصدی ۲۰ دلار و۶۳ سنت به ازای هر اونس داد و ستد شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *