طلا بهترین پوشش سرمایه گذاری در برابر ریسک های سیاسی جهان است۱۴


۱۲


كيمياگر میگه :

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ساعت ۱۶:۳۰
” نکاتی در خصوص روند کوتاه مدت و میان مدت اونس طلا “
؛
چنانچه از شواهد موجود پیداست کانال میان مدت اونس طلا شیب نزولی خود را محفوظ نگاه داشته است. سقف این کانال در طول یک ماه گذشته مقاومت خوبی از خود برجای گذاشته و مانع از صعود بی رویه قیمت ها شده است.
لذا با توجه به شواهد موجود و و برگشت روند پس از برخورد به سقف این کانال، احتمال افت میان مدت قیمت تا نزدیکی کف ۱۳۰۰ دلاری برای بار دوم وجود دارد.
این کاهش مستلزم فراهم بودن برخی شرایط و عبور از موانع می باشد که روزانه به بررسی آن ها می پردازیم.
؛؛؛؛؛؛؛
چه موانع بازدارنده ای نوسانات دیروز را متوقف ساخت؟!
نوسانات دیروز اونس طلا در بازه ای تقریبا ۱۵٫۰ دلاری جریان داشت که بالاترین سطح قیمتی آن ۱۳۳۹ دلار و پایین ترین آن نیز ۱۳۲۴ دلار بود. مقاومت موجود در محدوده ی ۱۳۴۱ دلاری، در طول دو روز اخیر به خوبی توانست در برابر افزایش بیشتر قیمت ایستادگی کند.

این در حالیست که فشار حاصل از ناحیه ی عرضه، نوسانات کاهشی را تا سومین محدوده ی حمایتی؛ نرخ ۱۳۲۴ دلاری تداوم بخشید و در نهایت حمایت موجود در آن منطقه مانع از کاهش بیشتر شد.
لذا کاهش بیشتر نرخ طلای جهانی برای امروز، ابتدا مستلزم عبور از ۱۳۲۴ به سمت پایین می باشد.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛
سطوح حمایتی کوتاه مدت اونس طلا در روند نزولی؛
با وجود کاهش دیروز قیمت ها در بازارهای جهانی، همچنان امواج کاهشی را از نوع اصلاحی می دانیم که در صورت فراهم بودن شرایط مساعد، بار دیگر با افزایش قیمت روبروخواهیم بود. در واقع طبق گفته های قبلی، هرگونه کاهشی در شرایط فعلی، از نوع اصلاحی و قابل بازگشت به سطوح بالاتر می باشد و تنها با شکست ۱۳۲۰ به سمت پایین، می توان از عدم بازگشت احتمالی قیمت ها به سطوح بالاتر، اطمینان بیشتری حاصل کرد.
با عبور نوسانات کاهشی از کف تقویتی ۱۳۲۰ دلاری، احتمالات بیشتری متوجه روند کاهشی تا کف ۱۳۰۷ دلاری خواهد بود. هرچند تا پیش از این کاهش می بایست سطوح حمایتی اولیه در مناطق ۱۳۲۴-۱۳۲۰، ۱۳۱۶-۱۳۱۱ با قدرت شکسته شود.
خطوط MA و برخی از اندیکاتورهای کلیدی، احتمال کاهش قیمت را قوت می بخشد و درصد بیشتری از احتمالات متوجه افت قیمت تا مرز ۱۳۲۰ دلاری است.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛
مقاومت های کوتاه مدت اونس طلا؛
اما در صورتی که شاهد توقف روند اصلاحی اونس طلا در طول روز باشیم، انتظار می رود با تقویت دوباره ی قیمت ها اولین هدف در محدوده ی ۱۳۳۲ دلاری ظاهر گردد.
به اصطلاح اولین مقاومت فعلی اونس طلا در محدوده ی ۱۳۳۲ دلاری قرار دارد.
با عبور نوسانات از این مقاومت اهداف بعدی به ترتیب در سطوح ۱۳۳۷-۱۳۴۱ و در نهایت ۱۳۴۵-۱۳۴۸ خواهد بود.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛
الگوهای جدید چه آلارمی می دهند؟!
بر اساس کانال چهار ساعته و الگوی مثلثی ترسیم شده در تایم هفتگی، می توان احتمال افزایش مجدد قیمت را همچنان موثق دانست. در واقع الگوی مثلثی تشکیل شده در روند صعودی پیشین، از نوع ادامه دهنده می باشد که می تواند در صورت شکست سقف الگو، رشد مجدد قیمت ها در بازه ای ۱۰ هزار تومانی گردد.
سقف این الگو برای کوتاه مدت در محدوده ی ۴۹۵ هزار تومانی قرار دارد لذا با شکست ۴۹۵ و تثبیت روزانه در بالای این محدوده چه بسا رشدی ده هزار تومانی را شاهد باشیم.
این در حالیست که عبور نرخ نقدی آبشده از کف ۴۹۱ هزار تومانی، بر اساس این الگو، سناریوی افزایشی را باطل و موج جدیدی از کاهش را به ارمغان خواهد آورد.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛
تداوم سیر نزولی آبشده نقدی مشروط به
نوسانات روز گذشته آبشده نقدی هرچند روندی زیگزاگی داشت اما همچنان در بالای حمایت مهم ۴۹۲ هزار تومانی تثبیت شد و کلوز روزانه آن نیز در بالای این محدوده تقویتی بود.
کف ۴۹۲ هزار تومانی آن در طول روز گذشته از خاصیت حمایتی قوی برخوردار است و اعتماد برای ورود قدرتمندتر به فروش با شکست حمایت مهم ۴۹۲ به سمت پایین خواهد بود.
روند نزولی حاکم در طول چند روز گذشته برای اینکه موج نزولی دیگری را به انتها برساند می بایست هم اکنون از حمایت ۴۹۲ به سمت پایین عبور کند.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛
مهمترین خطوط در روند نزولی آبشده نقدی کدامند ؟
اگر فرض بر این بگیریم که حمایت ۴۹۲ با قدرت شکسته شود؛ در چنین حالتی پیش تر نیز شاهد بودیم، با شکسته شدن حمایت ۴۹۲، اهداف قیمتی بعدی درمحدوده ۴۹۰ ، ۴۸۸٫۵ و در نهایت ۴۸۷ نمایان خواهد شد.
حمایت ۴۹۲ با توجه به خطوط اصلاحی از جایگاه ویژه ای برای این هفته برخوردار می باشند که چه بسا با نگاهی بلند مدت تر، در صورت تثبیت نرخ در پایین این سطوح حمایتی، هدف ۴۹۰ هزار تومانی آبشده نقدی نیز نمایان گردد.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛
مقاومت ها در صورت برگشت روند …
حال آنکه برای امروز محدوده ۴۹۴ هزار تومانی با توجه به عملکردی که قبلا برجای گذاشته است به عنوان اولین سطح مقاومتی روز ایفای نقش خواهد کرد.
در واقع برای رشد دوباره نرخ آبشده در معاملات نقدی، تثبیت در بالای ۴۹۴ الزامی است.
متذکر میشویم با تثبیت نرخ در بالای ۴۹۴ می توان اهداف مقاومتی بعدی را در سطوح ۴۹۵٫۵، ۴۹۷ و در نهایت ۴۹۸ مشاهده کرد.
؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛
Mohsen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *