طلای ترکی دوام نیاورد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، علیرغم رشد اونس جهانی طلا در آخرین ساعات روز جمعه، قیمت این فلز زرد در هفته گذشته سقوطی ۲۷ دلاری را شاهد بود. این در حالیست که دلار در این هفته ۱۳ تومان رشد و سکه طلا در این مدت با کاهش ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مواجه بود.
برهمین اساس، امروز شنبه هر اونس طلا با نآرامی ها در ترکیه و خبر کودتا در این کشور رشدی ۱۷ دلاری را نسبت به روز پنجشنبه به همراه داشت که اثر آن با آرامش نسبی در این کشور همسایه مقداری فروکش کرد، و نتیجه آن افزایش جزئی ۵۰۰ تومانی هر مثقال طلای ۱۷ عیار و ۱۰۰ تومانی هر گرم طلای ۱۸ عیار بود. بدین ترتیب هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار داخل ۱۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت خورد.
در بازار سکه نیز امروز با ثبات نسبی دلار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با افت ۲ هزار تومانی یک میلیون و ۹۲ هزار تومان به فروش رسید. نیم سکه نیز با کاهش همان ۲ هزار تومان ۵۴۸ هزار تومان و نیم سکه با رشد ۳ هزار تومان به ۲۸۳ هزار تومان رسید. سکه گرمی هم بدون نوسان ۱۸۶ هزار تومان عرضه شد.
 اما در بازار ارز هر دلار آمریکا با رشد اندک یک تومانی ۳۵۱۲ تومان به فروش رسید. یورو با ۱۴ تومان عقب نشینی ۳۹۰۰ تومان و درهم بدون نوسان ۹۶۱ تومان در معرض فروش قرار گرفت.
برپایه گزارش سایت طلا، قیمت طلا آخرین ساعات کاری بازار در هفته گذشته را با شوک ناشی از ناآرامی ها در ترکیه به پایان برد و بعید نیست با توجه به شکست کودتا در این کشور بازارهای جهانی شروع خود را در هفته جدید با آرام و کاهش آغاز کنند.
البته کارشناسان بین المللی و تحلیلگران بازار طلا بر ماندگاری طلا را در کانال ۱۳۰۰ دلار تأکید دارند و معتقدند این فلز گرانبها این سطح مقاومتی را حفظ خواهد کرد.
گرچه مسئله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز همچنان می تواند عامل مهمی بر روند حرکتی اونس طلا باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *