ضرورت های حزبی شدن انتخابات و واگذاری قدرت به احزاب پیروز

سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

در همه کشورهایی که احزاب در انها نقش تعیین کننده ای ایفا می کنند، قدرت توسط مردم به احزاب منتقل می شود.  احزاب در روستا ها و شهرها با آزادی کامل تبلیغات و عضو گیری می کنند و در انتخابات شوراها، مجالس و ریاست جمهوری احزاب با هم رقابت می کنند، حزب پیروز توان مدیریتی و اجرایی خود را در عمل به نمایش می گذارد و اگر موفق بود در انتخابات بعدی نیز مردم به نمایندگان آن حزب رای خواهند داد و حتی اگر عملکرد خیلی موفقی داشته باشد مردم در همه انتخابات به نمایندگان آن حزب رای می دهند و اختیارات کشور را به آن حزب می سپارند و این اعتماد تا زمانی تداوم خواهد یافت که آن حزب تصمیمات خردمندانه و در مسیر توسعه و آبادانی کشور اتخاذ نماید و چنانچه حزب به سمت ضعف و کارآمدی ضعیف یا خودکامگی حرکت کند مردم در انتخابات از آن حزب رو بر می گردانند و به حزبی نمایندگانش که در مسئولیت های  اجرایی و قانونگذاری  عملکرد موفقی داشته اند رای خواهند  داد. حکومتهایی با این ساختار موفق ترین نوع حکومت ها در دنیای معاصر می باشند خصوصا وقتی مردم آن کشور دارای دانش و سطح علمی و فرهنگی مناسبی باشند.  از جمله کشورهایی که تجربه چنین شیوه حکومتی و نظام مدیریت حزبی را گذرانده و عملکرد موفق و تحسین برانگیزی داشته اند عبارتنداز‍‍ ژاپن، کره جنوبی، آلمان، انگلیس، فرانسه، ترکیه، روسیه، هندوستان، آمریکا، ایتالیا و چندین کشور دیگر حتی در چین حزب کمونیست چین که در بین همه احزاب چین بیشترین عضو را داشته و عملکرد موفقی داشته همواره مورد اعتماد مردم بوده و بیشترین رای را کسب می کند. نمونه بارز چند سال گذشته حزب عدالت و توسعه کشور ترکیه می باشد. عملکرد موفق این حزب باعث شده حتی منتقدین نیز به نمایندگان این حزب رای دهند و طی ۱۵ سال گذشته این حزب برهمه رقبای خود از احزاب مختلف پیروز شود.
به بخشی از کارهای اردوغان در این سالها دقت کنید

☀️تولید ناخالص ملی ترکیه در سال ۲۰۱۳ حدود یک تریلیون و یکصد ملیارد دلار بوده است.

☀️اردوغان باعث جهش چشمگیر کشورش از رتبه ۱۱۱ دنیا به رتبه ۱۶ با میانگین سالانه ۱۰ در صد بوده است و این یعنی ورود این کشور به گروه ۲۰ (G-20) بیست کشور قدرتمند دنیا.

☀️سال۲۰۲۳ موافق  با تاریخ بنای کشور ترکیه نوین و همان تاریخی است که اردوغان مشخص کرده که ترکیه قدرت اقتصادی و سیاسی اول دنیا باشد و موفق خواهد شد و گذر زمان آن را نشان خواهد داد.

☀️فرودگاه بین المللی استانبول بزرگترین فرودگاه در اروپاست و در هر روز ۱۲۶۰ هواپیما در آن می نشیند. و این علاوه بر فرودگاه صبیحه است که نصف این تعداد را می پذیرد.

☀️هواپیمایی ترکیه به مدت سه سال متوالی به عنوان بهترین خطوط هوایی در جهان انتخاب شده است.

☀️در مدت ده سال در ترکیه دو میلیارد و هفتصد و هفتاد ملیون درخت و گیاه میوه دار کاشته شده است!

☀️ترکیه برای اولین بار در دوران یک دولت مدنی توانسته اولین تانک مسطح و اولین نفربر هوایی و اولین هواپیمای بدون سرنشین و اولین ماهواره نظامی جدید چندکاره بسازد.

☀️اردوغان در مدت ده سال ۱۲۵ دانشگاه جدید و ۱۸۹  مدرسه و ۵۱۰ بیمارستان و ۱۶۹۰۰۰کلاس جدید که تعداد دانش آموزان آن از ۲۱ نفر تجاوز نمی کند ساخته است..

☀️هنگامی که بحران اقتصادی اروپا و آمریکا را درنوردید دانشگاههای آمریکایی و اروپایی شهریه هایشان را بالا بردند در حالی که اردوغان دستور داد که آموزش در همه دانشگاهها و مدارس ترکیه رایگان و به عهده دولت باشد!

☀️ ده سال گذشته درآمد هر فرد در ترکیه۳۵۰۰ دلار در سال بود که  سال ۲۰۱۳ این مقدار به ۱۱۰۰۰ دلار افزایش یافت و این بالاتراز درامد یک شهروند فرانسوی در کشورش است.و ارزش پول ملی ترکیه را ۳۰ برابر کرد..

☀️در ترکیه تلاش دولت این است که تعداد دانشمندان در عرصه تحقیق و پژوهش را تا سال ۲۰۲۳ به سیصد هزار نفر برساند!

☀️در بزرگترین دستاورد سیاسی اردوغان توانست میان دو بخش قبرس صلح پایدار برقرار کند و با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) به توافق نزدیک شود تا از خونریزی جلوگیری شود و از ارامنه عذرخواهی کند. که اینها پرونده های سیاسی بودند که ۹ دهه بدون راه حل و معلق بودند!

☀️در ترکیه مسلمان حقوق و دستمزد ها افزایش یافت و حداقل حقوق برای یک کارمند تازه کار از ۳۴۰ لیره به ۹۵۷ لیره ارتقا پیدا کرد و میزان بیکاری از ۳۸% به ۲% کاهش یافت.

☀️در ترکیه مسلمان بودجه آموزش و بهداشت از بودجه امور دفاعی بیشتر شد و یک معلم به اندازه یک پزشک حقوق دریافت می کند! بنگرید که اولویتهای اردوغان آخرین چیزی است که شما به آن اهمیت می دهید!

☀️در ترکیه مسلمان ۳۵ هزار مرکز آزمایشگاهی و فناوری و پایگاه کلامی جدید احداث شده است و جوانان ترک در این مراکز تحت تاثیر سازمانهای جهانی که نگاه ویژه مربیان  را  با یک گردش تفریحی و یا یک شام شاهانه و دادن مشروب می خرند قرار نمی گیرند!

☀️اردوغان کسری بودجه که بالغ بر ۴۷ ملیارد دلار بود را جبران کرد و آخرین بدهی خارجی به بانک جهانی که ۳۰۰ ملیون دلار بود را در ماه ژوئن گذشته تسویه کرد. و همین ترکیه به همین بانک جهانی  ۵ ملیارد قرض داد و اردوغان  ۱۰۰ ملیارد را در خزینه این بانک ودیعه گذاشت

☀️صادرات ترکیه تا ده سال پیش ۲۳ ملیارد بود و اکنون به۱۵۳ ملیارد رسیده که این صادرات به ۱۹۰ کشور می رود. که بیشتر آن اتومبیل و پس از آن وسایل الکترونیکی است

☀️دولت اردوغان بنای جمع آوری زباله ها و استفاده از آنها در تولید انرژی و برق را گذاشت به طوری که یک سوم ساکنان ترکیه از آن استفاده میکنند. برق به ۹۰% خانه های ترکیه در شهرها و روستاها رسیده است!

☀️اردوغان با دختر بچه ۱۲ ساله در یک مناظره تلویزیونی می نشیند که این مناظره به وسیله رسانه های ترکیه به طور مستقیم پخش میشود که در آن از آینده ترکیه بحث میشود. او به ذکاوت و هوش و جسارت آن دختر احترام می گذارد و او را الگویی برای کودکان ترک  در مناقشه و مناظره برای بررسی آینده کشورمی داند !

 اردوغان که به گمان سکولارهای عرب دوست اسراییل است تو دهنی محکمی به اسراییل زد و او را  به دلیل زدن کشتی مرمره حامل کمک به غزه مجبور به عذرخواهی کرد و شرطش برای قبول عذرخواهی پایان محاصره غزه بود.

 

در انتخابات ایران نیز احزاب رسمی و شناسنامه دار باید نمایندگان خود را معرفی نمایند و اعتلاف ها و تشکل هایی که چون قارچ در زمان های انتخابات سبز می شوند و مدت کوتاهی بعد از آن یا می میرند یا به خواب فرو می روند باید کنار گذاشته شوند و مردم هیچ توجهی به اینگونه تشکل های بی ریشه و بی خاصیت ننمایند. همه احزاب باید محبوبیت خود را در پیشگاه ملت سنجه نمایند و حزب یا احزاب پیروز تصدی امور را در دست گیرند. راه توسعه پایدار و همه جانبه ایران در طی همین مسیر است مردم می بایست  در احزاب مد نظر خود عضو شوند و احزاب را به شدت تقویت نمایند تقویت احزاب یعنی تقویت ایران یعنی تقویت مردم سالاری یعنی تقویت پیشرفت و آبادانی

در شرایطی اربابان، روسای قبائل و سایر کانون های دارای قدرت در ساختار اجتماعی و فرهنگی بر حسب شرایط کشور جایگاه خود را از دست داده اند و اینگونه قدرت های توزیع شده در سرتاسر کشور  که در بسیاری از مقاطع تاریخی جایگاه ستون های نگهدارنده ساختار زندگی اجتماعی و حافظ همبستگی ملی و انسجام کشور بوده اند اکنون محو یا کم اثر شده اند چه جایگزین مطمئن و قدتمندی وجود دارد؟ منطقی ترین، اساسی ترین و اثربخش ترین جایگزین برای کانون های قدرت کذشته جهت اتحاد و انسجام و هم افزایی ملی،  احزاب هستند احزاب همچون ستون فقرات که پایه ستون های آن تا عمق وجود حامیان خود فرو می روند می توانند ضامن حفظ تمامیت ارضی، اتحاد و انسجام و توسعه همه جانبه در تمامی شرایط  باشند. مخالفت و سنگ اندازی در مسیر قدرتمند شدن احزاب تیشه زدن بر ریشه ایران و تمامیت ارضی و رشد و شکوفایی کشور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *