شوک طلا به بازارهای بین المللی

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، افزایش ارزش دلار آمریکا موجب شده است تا قیمت طلا برای نخستین بار از زمان برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس برسد.
بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا روز سه شنبه با افت شدید ۲ درصدی روبرو شده است. این مساله موجب شگفتی زیاد در بین سرمایه گذاران بین المللی شده است.
بانک مریل لینچ آمریکا اعلام کرده است که افت قیمت طلا شاید فرصت مناسبی برای خرید باشد.
اوله هانسن رئیس بخش تحقیقات کالا در ساکسو بانک تاکید کرد: اصلاح قیمت طلا در شرایط کنونی واقعا لازم بوده است.
بیل باروش از موسسه سرمایه گذاری آی آی تریدر نیز موافق این نظر است. وی تاکید کرد: قیمت طلا طی ماه های گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده بود و برای ادامه این روند صعودی نیاز به اصلاح قیمت در شرایط کنونی بوده است. بعید به نظر می رسد که روند صعودی قیمت طلا متوقف شده باشد و این کاهش قیمت موقتی است.
سین لاسک از موسسه والش تریدینگ نیز معتقد است که قیمت جهانی طلا احتمالا به زودی تا سطح ۱۲۵۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.
در صورت کاهش قیمت طلا به سطح ۱۲۵۰ دلار بهترین فرصت برای خرید فراهم خواهد شد. به نظر می رسد انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر که روز جمعه اعلام خواهد شد، تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت.
به نوشته سایت طلا، برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر آمارهای اشتغال آمریکا ناامید کننده باشد، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا تا سطح ۱۳۵۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.
از سوی دیگر اگر سطح حمایتی ۱۲۵۰ دلاری شکسته شود قیمت طلا احتمالا تا ۱۲۱۰ دلار کاهش خواهد یافت.
به نظر می رسد انتشار آمارهای اشتغال آمریکا می تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال را مشخص کند. فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال دو نشست دیگر برگزار خواهد کرد یکی در ماه نوامبر و دیگری در دسامبر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *