سایه انتخابات آمریکا بر بازار طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل،از زمانی که اف بی آی اعلام کرده است که تحقیقات جدیدی را درباره ایمیل های جنجالی کلینتون آغاز خواهد کرد، نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال پیروزی ترامپ بیشتر شده و این مساله به نفع قیمت طلا بوده است.
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قطعا موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد و حداقل رشد ۸ درصدی قیمت طلا را در پی خواهد داشت.
جیمز استیل تحلیلگر ارشد موسسه اچ اس بی سی تاکید کرد: فارغ از اینکه چه کسی پیروز نهایی انتخابات خواهد بود، به نظر من قیمت طلا ۸ درصد رشد خواهد داشت. نتایج انتخابات کنگره آمریکا نیز طی هفته های آینده تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.
به نظر می رسد در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات، تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری برای طلا افزایش خواهد یافت و قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید و میانگین قیمت هر اونس طلا نیز در سال ۲۰۱۶ به ۱۲۷۵ دلار می رسد.
به نوشته سایت طلا، برای سال ۲۰۱۷ میلادی نیز قیمت هر اونس طلا به ۱۴۴۰ دلار می رسد و میانگین قیمت طلا در سال آینده به ۱۳۱۰ دلار خواهد رسید.
البته وین گوردون تحلیلگر ارشد موسسه یو بی اس نیز بر این باور است که قیمت طلا در صورت پیروزی کلینتون در ابتدا ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت ولی مجددا روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.
این تحلیل نشان می دهد که در صورت پیروزی ترامپ نیز قیمت طلا در ابتدا به بیش از ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید و این احتمال وجود دارد که طی هفته های آینده سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری را نیز بشکند. این مساله موجب خواهد شد تا میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به ۱۳۰۰ دلار برسد. پیروزی ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز به بیش از ۱۵۸۵ دلار برسد و میانگین قیمت هر اونس طلا نیز به بیش از ۱۴۲۰ دلار افزایش یابد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *