ساز و کار FATF تمام راه‌ها برای تزریق پول به وزارتخانه شما را خواهد بست

حجت الله عبدالملکی و سید یاسر جبرائیلی طی نامه‌ای خطاب به وزیران اطلاعات، ارشاد اسلامی و دفاع، از آنان خواستند در برابر پروژه تحریم داخلی این وزارتخانه ها توسط دولت سکوت نکنند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقایان حجت‌الاسلام محمود علوی، علی جنتی و سردار حسین دهقان

سلام علیکم

استحضار دارید که وزارتخانه‌های اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در لیست SDN و تحت تحریم ایالات متحده آمریکا قرار دارند. پیش از امضای برجام هیچ گونه محدودیت مالی در داخل کشور برای دستگاه‌های تحت مسئولیت شما وجود نداشت و در صورت نیاز به خدمات مالی بین‌المللی نیز، تحریم‌ها دور زده شده و نیازها رفع می‌شد. اذعان علنی و رسمی مقامات ارشد بانک مرکزی مبنی بر اینکه تامین نیازهای تجاری کشور در دوران پیشابرجام متوقف نشده و صرفا ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه آن افزایش یافته بود، مهر تائیدی بر این مدعاست.

در دوران پسابرجام اما دولت یازدهم تصمیم گرفته است از طریق ساز و کار FATF، تحریم‌های اعمال شده علیه سه وزارتخانه تحت امر شما توسط آمریکا را در داخل کشور نیز ساری و جاری کند. معنی روشن چنین تصمیمی این است که از سوی بانک‌هایی که از آنان درخواست خدمات کرده‌اید، نامه‌ای مبنی بر ناتوانی در ارائه خدمات به دستتان خواهد رسید- و بلکه رسیده است- و تحریم خواهید شد. اگر کسانی به شما گفته‌اند خواهید توانست وانت‌های حمل اسکناس را جایگزین بانک کرده و به سادگی این مسئله را حل کنید، باور نفرمائید. ساز و کار FATF، تمامی راه‌ها برای تزریق پول به وزارتخانه شما را خواهد بست. لذا نه تنها قادر به انجام ماموریت‌ها نخواهید بود، بلکه امکان پرداخت حقوق کارکنانتان را نیز نخواهید داشت.

حکما خواهید گفت چنین وضعیتی اساسا امکان عقلی ندارد و برای هیچ کشوری متصور نیست که چنین دستگاه‌های مهمی را عملا به تعطیلی بکشاند. این سخن کاملا صحیح است. لکن همان‌ها که کشور را امروز در چنین وضعیتی قرار داده‌اند و حاضرند دست به تحریم نهادهای داخلی بزنند، در آستانه چنان روزی، خواهند گفت یک راه جایگزین وجود دارد و آن مذاکره با آمریکا برای برداشته شدن تحریم‌های SDN است؛ یعنی برویم به آمریکا تعهد دهیم که عنوان اسلام را از وزارت فرهنگ و ارشاد خود برمی‌داریم، تعهد دهیم که وزارت دفاع ما موشکی نخواهد ساخت که بتواند با آن از کشور دفاع و متجاوز را مجازات کند، تعهد دهیم سپاهی وجود نخواهد داشت که از انقلاب اسلامی پاسداری کند، وزارت اطلاعات ما ماموریتی برای مقابله با جریان‌های معارض انقلاب اسلامی تعریف نخواهد کرد و… تا آمریکا راضی شود تحریم ها را لغو کند!

امروز شما به عنوان وزیران مسئول و عضوی از اعضای هیئت دولت، در بزنگاهی قرار گرفته‌اید که انتخاب میان تمکین به اجرای توصیه‌های FATF و حتی سکوت و کنار کشیدن، یا ایستادن و مقاومت و ممانعت کردنتان، برای سرنوشت کشور و ملت ایران تعیین کننده است. امروز روز جهاد کبیر شما و تبعیت نکردن از دشمنان اسلام است.

و من الله التوفیق

حجت الله عبدالملکی- سید یاسر جبرائیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *