روزهای طلایی در انتظار فلز زرد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،  ۲۰ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۲ نفر معادل ۶۰ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، ۴ نفر معادل ۲۰ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و ۴ نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا طی هفته آینده تغییر نخواهد داشت.
در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز ۸۰۹ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۵۹۶ نفر معادل ۷۴ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
۱۵۰ نفر معادل ۱۸ درصد نیز به کاهش قیمت طلا در هفته آتی رای داده اند و ۶۳ نفر معادل ۸ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.
فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه فیلیپ فیوچرز تاکید کرد: از زمانی که فدرال رزرو در نشست سپتامبر نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده، قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو شده و به نظر می رسد این روند صعودی طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.
وی تصریح کرد: حتی اگر فدرال رزرو آمریکا بخواهد نرخ بهره را در نشست دسامبر افزایش دهد، این مساله نمی تواند تاثیر چندانی بر افت قیمت طلا داشته باشد چرا که نرخ بهره واقعی در آمریکا همچنان پایین است.
به نوشته سایت طلا، برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که قیمت طلا هم اکنون به بالاتر از میانگین ۱۰۰ روز گذشته رسیده است و این مساله تاثیر زیادی بر ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد داشت.
تحلیلگران بازارهای بین المللی معتقدند که اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۶۲ دلاری را طی روزهای آینده بشکند می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *