رشد چشمگیر واردات طلای هند در شش ماه نخست ۲۰۱۷

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، آمارهای رسمی حاکی است که میزان واردات طلای هند در شش ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۵۲۱ تن رسیده که این رقم از کل واردات طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی بیشتر بوده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که کاهش قیمت جهانی طلا و تصمیم دولت هند برای وضع مالیات ۳ درصدی بر کالاها و خدمات از ابتدای جولای تاثیر زیادی بر رشد چشمگیر تقاضا و واردات طلای این کشور داشته است.

این گزارش افزود: در حالی که کل واردات طلای هند در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵۱۰ تن رسیده است، این رقم در شش ماه نخست امسال از مرز ۵۲۱ تن فراتر رفته است.

ارزش طلای وارد شده به هند در شش ماه نخست امسال به بیش از ۲۲٫۲ میلیارد دلار رسیده است. کل واردات طلای هند در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۳ میلیارد دلار رسیده بود.

تجزیه و تحلیل های آماری نشان می دهد که رشد تقاضای سرمایه گذاری و افزایش تقاضا از سوی تولیدکنندگان جواهرات تاثیر زیادی بر رشد واردات طلا در شش ماه نخست امسال داشته است.

پیش بینی می شود با توجه به در پیش بودن فصل مراسم ازدواج در هند تقاضای طلا در بازار این کشور طی سه ماه پایانی امسال با افزایش بیشتری روبرو شود.

این آمارهای رسمی نشان می دهد که واردات طلای هند در ۵ سال گذشته به طور میانگین به ۷۰۹ تن رسیده است. اگر روند صعودی تقاضای طلا در بازار هند طی ماه های پایانی ۲۰۱۷ نیز ادامه داشته باشد، پیش بینی می شود واردات طلای این کشور امسال به بیش از ۹۰۰ تن یا ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید. این بالاترین میزان واردات طلای هند از سال ۲۰۱۲ میلادی خواهد بود.

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که تقاضای طلا در بازار هند علی رغم اعمال مالیات جدید ۳ درصدی از ابتدای جولای همچنان روندی صعودی خواهد داشت.

برخی گمانه زنی ها نشان می دهد که واردات طلای هند طی شش ماه آینده نیز به بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن خواهد رسید. این احتمال وجود دارد که تقاضا برای سنگ های قیمتی و باارزش مثل الماس به سوی بازار طلا سوق داده شود.

این گزارش نشان می دهد که واردات نقره در بازار هند نیز در شش ماه نخست امسال با افزایش روبرو شده و به بیش از ۳۰۵۰ تن رسیده است. این رقم در کل سال ۲۰۱۶ میلادی به بیش از ۳۵۴۶ تن رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *