دلار هفته آینده گران تر می شود

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، بر اساس این گزارش بانک بی ان پی فرانسه افزود: گرچه به نظر می رسد که ارزش دلار آمریکا در شرایط کنونی نسبتا متعادل شده است ولی در صورتی که انتظارات سرمایه گذاران نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شود، این مساله موجب افزایش تقاضا و در نتیجه رشد ارزش دلار خواهد شد.
تحلیلگران بی ان پی افزودند: فدرال رزرو آمریکا در نشست ۲۱ سپتامبر زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره را آماده خواهد کرد و این مساله تاثیر مستقیمی بر افزایش ارزش دلار طی هفته های آینده خواهد داشت.
به اعتقاد بانک بی ان پی فرانسه، فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال تنها یک بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی همین یک بار افزایش نیز تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار خواهد داشت و این مساله بر قیمت طلا فشار وارد خواهد کرد.
تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که شانس افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر به ۳۴ درصد افزایش یافته است. این احتمال در نشست نوامبر نیز به ۵۸ درصد رسیده است.
گزارش سایت طلا حاکیست، فدرال رزرو آمریکا برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر ۲۰۱۵ میلادی نرخ بهره را افزایش داد ولی از ابتدای امسال تاکنون نرخ بهره را تغییر نداده است.
کامرز بانک آلمان نیز در گزارشی اعلام کرد که شرکتهای معدنی بزرگ جهان نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا اصلا مطمئن نیستند. به نظر می رسد افزایش تولید شرکتهای معدنی جهان طی ماه های اخیر نشان می دهد که این شرکتها نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا در ماه های آینده اصلا اطمینان ندارند.
تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که میزان خرید طلا از سوی بانکهای مرکزی جهان از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *