دلار ارزان شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از رویترز، هر اونس طلا با افتی ۰٫۲ درصدی یکهزار و ۲۶۴ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. این فلز گرانبها روز گذشته قیمت ۱۲۶۱ دلاری را نیز لمس کرده بود.
 بر اساس برآورد بیش از ۱۰۰ اقتصاددان مورد بررسی رویترز، انتظار می‌رود در گزارش اشتغال روز جمعه ۱۷۵ هزار شغل جدید در ماه به اقتصاد آمریکا اضافه شود
آمار اشتغال مثبت می‌تواند شواهد بیشتری را برای فدرال‌رزور به منظور تصمیم‌گیری در خصوص افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر ارائه دهد. طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است به طوری که هزینه‌های فرصت نگهداری طلا را بالا می‌برد.
بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC اعلام کرد: « بازار کار به دقت به وسیله فدرال‌رزرو و ناظران بازار رصد می‌شود. بنابراین ارقام شگفت‌انگیز می‌تواند احتمال افزایش نرخ بهره را بیشتر کرده و قیمت طلا را از این هم بیشتر کاهش دهد.»
شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر سبد ارزهای اصلی مورد بررسی قرار می‌دهد با رشدی ۰٫۱ درصدی به ۹۶٫۲۰۵ واحد رسید. فعالیت بخش خدمات آمریکا نیز در ماه سپتامبر به بالاترین سطح ۱۱ ماه اخیر خود رسید. معامله‌گران شانس افزایش نرخ بهره را در ماه دسامبر ۶۵ درصد برآورد می‌کنند.
به گزارش اقتصادنیوز،بر اساس اظهارات وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز، انتظار می‌رود طلا سطح حمایتی ۱۲۶۰ دلاری را تست کرده و در صورت شکستن آن می‌تواند تا ۱۲۵۰ دلار افت کند.
در بازار فلزات گرانبهای دیگر، هر اونس نقره بدون تغییر ۱۷ دلار و ۷۰ سنت معامله شد. قیمت هر اونس پلاتین با ۰٫۴ درصد کاهش به ۹۷۱ دلار و ۸۰ سنت رسید و هر اونس پالادیوم با ۰٫۱ درصد کاهش قیمت ۶۷۶ دلار داد و ستد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *